Ekspertkogu: "Valimisstuudio" julgeoleku teemalise väitluse võitis Marko Mihkelson (5)

(Foto: Postimees/Scanpix)
12.02.2015 2:41
Rubriik: Valimisstuudio

"Valimisstuudio" ekspertkogu liikmetelt kogus kõige rohkem punkte Isamaa- ja Res Publica liidu esindaja Marko Mihkelson, kelle koondhindeks kujunes 4,6 punkti. Napilt jäi teisele kohale Ants Laaneots, kes kogus ekspertidelt 4,4 punkti. Mõlemaid kandidaate peeti ekspertide poolt nii kõige sõnaosavaimaks kui ka asjatundlikumaks.

Ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski hinnangul oli Marko Mihkelsonil kõige sügavam välis- ja kaitsepoliitilise perspektiiviga vaade.
Kaitseuuringute keskuse esindaja Piret Perniku arvates oskas Mihkelson tuua debatti uusi teemasid sisse ning põhjendas hästi oma argumente.

Väitlusseltsi esindaja Kristin Partsu arvates suutis Mihkelson oma mõtteid faktidega toetada ning tegi vahepeal ka nii öelda "reaalsuskontrolli", et tuua laiemalt pilti ning konteksti, näiteks Ukraina küsimuses.

Teiseks jäänud Ants Laaneotsa kohta ütles Väitlusseltsi esindaja Martin Tiitmaa, et Laaneots suutis panna kaas-debateerijad ennast kuulama. Ka Erkki Bahovski hindas Laaneotsa kõige asjatundlikumaks väitlejaks. "Ilmselt kõige asjatundlikum sõjalistes detailides, paraku ei otsusta need valimiskampaanias alati kõike," ütles Bahovski.

Kolmandale kohale tuli sotsiaaldemokraat Andres Anvelt, kes kogus 4,2 punkti. Eksperdid jäid Anvelti esitlust kommenteerides napisõnaliseks, vaid Martin Tiitmaa tõi Anvelti oma vastustes välja, kuid negatiivses plaanis. "Oleks oodanud tema kogemuste ja teadmistega inimeselt palju tugevamat ja huvitavamat sekkumist, eriti sisejulgeoleku osas," ütles Tiitmaa.

Neljandale kohale tuli Jüri Ratas Keskerakonnast, kes kogus 3,6 punkti viiest võimalikust. Väitlusseltsi esindaja ja paneelijuht Anna Karolini hinnagul esitas Ratas kohati väga keerulisi ja mitmekihilisi seisukohti, suudtes need ilusasti välja kanda.

Viiendale kohale tuli Artur Talvik Vabaerakonnast. Talviku punktisaagiks jäi 3,4 punkti. Eelviimasele kohale tulnud kandidaadi tõid enda ankeetides välja nii Erkki Bahhovki kui ka Piret Pernik. Mõlemad pidasid Talvikut kõige omapärasemate ideedega väitlejaks. Martin Tiitmaa hinnangul oli Talviku esitlus natuke klounilik aga mitmed Talviku ideed olid, Tiitmaa väitel, julged ja originaalsed.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Henn Põlluaas jäi tihedas konkurentsis viimaseks, kogudes vaid 2,8 protsenti häältest. Väitlusseltsi esindaja Anna Karolini arvates olid nii Talvik kui ka Põlluaas, teistest kandidaatidest, asjatundlikuse poolest, natuke tagapool. "Üllatusin selle peale, et EKRE ja Vabaerakonna kandidaadid ei suutnud teistele erakondadele sisuliselt vastanduda ja et EKRE jäi paljuski debatist eemale," kommenteeris Karoline väitluse käiku.

Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski jäi "Valimisstuudio" väitluse kvaliteediga rahule. "Pettumust tegelikult ei olnud, kõik olid oma tasemel ja tublid, erinevus oli muidugi selles, et võrreldes eelmise nädala nelja esinejaga, olid nüüd esinejaid kuus – igaühele jäi rääkimiseks lihtsalt aega vähem," ütles Bahhovski.Ekspertkogusse kuulusid Piret Pernik Kaitseuuringute keskusest, Väitlusseltsi esindajad Anna Karolin, Martin Tiitmaa, Kristin Parts ja ajakirjanik ning ajakirja Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski.

Toimetas
Allan Rajavee

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Küsitlus

{{pollData.Text.Header}}
foto
{{pollData.Created}}

{{pollData.Lead}}

{{pollData.PollBody}}
{{option.Text.Header}}
{{option.Percent}}
Hääl edukalt edastatud

Valimissaated Eesti televisioonis

Vaata järele 28. jaanuari saadet: ETV "Valimisstuudio": regionaalpoliitika, sotsiaalteemad, haridus (täisnimekirjad)
Vaata järele 4. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": välis- ja julgeolekupoliitika (väikeparteid)
Vaata järele 11. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudo": välis- ja julgeolekupoliitika (täisnimekirjad)
Vaata järele 18. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": sisepoliitika ja majandus (väikeparteid)
Vaata järele 25. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": majandus ja maksud (täisnimekirjad)
28. veebruar kell 20:05 - ETV "Valimisstuudio": väikeparteide esinumbrid
NING kell 21:40 - täisnimekirjade esinumbrid