Eksperdid: "Valimisstuudio" väitluse võitis Kristiina Ojuland (11)

Kristiina Ojuland. (Foto: Postimees/Scanpix)
5.02.2015 0:25
Rubriik: Valimisstuudio

"Valimisstuudio" debatis olid täna väike-parteid, kes lähevad eelseisvatele valimistele osaliste nimekirjadega. Väitlust hinnanud ekspertkogu leidis, et saate parimad väitleja oli Kristiina Ojuland (Rahva Ühtsuse Erakond) ning teiseks tuli Rasmus Lahtvee (Eestimaa Rohelised).

"Valimisstuudio" debatti hinnates jäi ekspertkogu napisõnaliseks. Selge võidu võttis RÜE esindaja Kristiina Ojuland, kes on endine välisminister ning omab kogemusi ja teadmisi teemavaldkonnas. Ojuland kogus ekspertide käest neli punkti.

Väitlusseltsi esindajad Kaspar Kelder, Andero Uusberg ja Oskar Gross leidsid, et Ojuland oskas esitada palju fakte ja näiteid, kuid vältis osades küsimustes seisukoha võtmist. "Teisisõnu oli (Ojuland - toim.) informeeritud, mitte uje seda varjama, kuid kohati vähereageeriv ja teemadest kõrvale kalduv," hindasid Väitlusseltsi esindajad Ojulandi esitust.

Samuti hindas Kristiina Ojulandi parimaks ajakirjanik Erkki Bahovski. "Vaatamata hilinemisele ja sõna „saast“ kasutamisele ikkagi kõige kogenum," kommenteeris Bahovski.

Teisele kohale tuli 3,3 punktiga Rasmus Lahtvee, kes nagu Ojulandigi oli, ekspertide arvates, väitluseks ettevalmistunud. "Lahtveel olid kõige konkreetsemad ja läbimõeldumad seisukohad ning ta oli vaidlusküsimustes reageeriv ja rääkis laual olevatest teemadest, mitte ei juhtinud juttu kõrvale," kommenteerisid Väitlusseltsi liikmed Lahtvee sõnavõtte saates.

Viimast kohta jäid jagama Eesti Iseseisvuspartei esindaja Veiko Rämmel ja Eestimaa Ühendatud Vasakpartei kandidaat Heino Rüütel. Mõlemad kogusid vaid ühe punkti kõikide ekspertkogu liikmete käest.

Heino Rüütli sõnavõtte hindas Väitlusseltsi meeskond järgnevalt: "Mõttekäigud olid seesmiselt terviklikud, kuid jäi võrreldes teiste osalejatega passiivseks ja mõjus ükskõikselt. Jäi mulje, et ta ei ole teadlik ei rahvusvahelisest julgeoleku situatsioonist (terroriliikumisest Islamiriik - toim.) ega Eesti hetke julgeolekusituatsioonist."

Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse esindaja Martin Hurt hindas küll Veiko Rämmeli (EIP) mõtteid kõige omapärasemateks, kuid samas absurdseteks. Näiteks tõi ta Rämmeli arvamuse, et Ukraina konflikti taga on USA.

Väitlusseltsi arvates oli Rämmeli esitatud mõtted liiga hüplikud, et neid argumentidena käsitleda ning Rämmel taandus liialt oma seisukohtadele. "Mõtted olid kohati rassistlikud, puudusid teadmised numbritest ja poliitilisest olukorrast ning ta ei suutnud oma seisukohti tihti põhjendada," kommenteerisid Väitlusseltsi liikmed.

Ekspertkogus osalesid ajakirjanik Erkki Bahovski, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse esindaja Martin Hurt ning Eesti Väitlusseltsi liikmed paneeli juht Kaspar Kelder, Andero Uusberg ja Oskar Gross.

Toimetas
Allan Rajavee

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Küsitlus

{{pollData.Text.Header}}
foto
{{pollData.Created}}

{{pollData.Lead}}

{{pollData.PollBody}}
{{option.Text.Header}}
{{option.Percent}}
Hääl edukalt edastatud

Valimissaated Eesti televisioonis

Vaata järele 28. jaanuari saadet: ETV "Valimisstuudio": regionaalpoliitika, sotsiaalteemad, haridus (täisnimekirjad)
Vaata järele 4. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": välis- ja julgeolekupoliitika (väikeparteid)
Vaata järele 11. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudo": välis- ja julgeolekupoliitika (täisnimekirjad)
Vaata järele 18. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": sisepoliitika ja majandus (väikeparteid)
Vaata järele 25. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": majandus ja maksud (täisnimekirjad)
28. veebruar kell 20:05 - ETV "Valimisstuudio": väikeparteide esinumbrid
NING kell 21:40 - täisnimekirjade esinumbrid