Eksperdid: "Valimisstuudio" väitluse võitis sotsiaaldemokraat Eiki Nestor (18)

Eiki Nestor (Foto: ERR)
29.01.2015 2:01
Rubriik: Valimisstuudio

Esimese "Valimisstuudio" debati võitis ülekaalukalt Eiki Nestor. Ekspertide kogu arvates oli ta kiire, asjakohane ning andis lihtsaid selgitusi haldusrefomi küsimustes. Teisele kohale jäi Keskerakonda esindanud Mailis Reps.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna kandidaat Eiki Nestor kogus kokku 4,25 punkti. Sellega edastas Nestor teisele kohale jäänud Mailis Repsi (Keskerakond) 0.75 punktiga. Viimane kogus ekspertide kogu käest 3.5 punkti. "Peaaegu ainuke, kes suutis esineda argumenteeritult, tuues oma väidete kinnitamiseks andmeid ja sobilikke näiteid," hindas politoloog Tõnis Saarts Eiki Nestori esinemist. "Ega teistel oligi raske niivõrd pika staažiga spetsialistpoliitikule, nagu Nestor, võrdväärselt vastu astuda."

ERRi portaalide peatoimetaja Rain Kooli hindas Eiki Nestori kiirust ja konkreetsust. "Mõte läks paaril korral uitama, aga ta suutis siiski väga hästi teemas püsida," ütles Kooli.

Mõttekoja Praxis juhataja Annika Uudelepa arvates olid Eiki Nestor ja Jaak Aaviksoo (Isamaa ja Res Publica liit) ainsad, kes teadsid, millest nad rääkisid ning suutsid debati käigus eristada olulist ebaolulisest.

Eesti Väitlusseltsi peakohtuniku Siim Ruuli arvates oli Jaak Aaviksoo, kes jäi kokkuvõttes kolmandale kohale, osavõtmatu. "Aaviksoo oli vähekonkreetne ja kahjuks veetis debatti aega pildudes oma sõnavõttude vahele süüdistusi Tallinna linnavõimu ja Keskerakonna pihta," hindas Ruul Aaviksoo käitumist debatis.

Teiseks jäänud Mailis Repsi kohta ütles Siim Ruul, et Repsil jäi küll esimesele küsimusele konkreetselt vastamata aga ta suutis kogu debati vältel pildil püsida. "Eriti tugev oli Mailis Reps haridusvaldkonna probleemide analüüsimisel – selged probleemipüstitused, konkreetsed ettepanekud ja rahastusallikad," ütles Ruul.

Neljandale kohale tuli Urve Tiidus, kelle kohta ekspertkogul kommentaarid puudusid. Keskmist sooritust näitab ka Tiiduse poolt kogutud punktide arv ehk Reformierakonna kandidaat kogus igalt ekspertkogu liikmelt kolm punkti.

Viiendale kohale tuli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Imre Mürk, kes kogus hindajatelt 2,5 punkti. Rain Kooli jaoks oli Mürk debati kõige suurem üllataja. "Alguses tundus, et läheb n-ö lappama, aga suutis end piki saadet koguda ja lõpuks pakkus kogenud poliithuntidele isegi täitsa väärilist vastupanu," kommenteeris Kooli Mürgi sooritust.

Kuuendale ehk viimasele kohale tuli Krista Aru Vabaerakonnast, kes kogus vaid 1,5 punkti. "Väga üldine, loosunglik ja rahvapärane jutt, mis paraku ei jätnud just eriti professionaalset ja kompetentset muljet," ütles Saarts Krista aru sõnavõttude kohta.

Mõttekoja Praxis juhataja Annika Uudelepp ütles, enne väitlust ERRi valimisportaalile antud intervjuus, et loodab näha debatis konkreetsust ja kompetentsust. Pärast debatti tõdes Uudelepp, et esimene "Valimisstuudio" debatt oli huvitav kuid ükski kandidaat ei tulnud välja tõsiselt võetavate lahendustega. Positiivse ilminguna nägi Uudelepp, et kandidaadid küll proovisid kasutada demagoogia võtteid aga nad tõmmati kiiresti nii öelda "liistule" ning väitlus jäi asjakohaseks.

Toimetas
Allan Rajavee

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Küsitlus

{{pollData.Text.Header}}
foto
{{pollData.Created}}

{{pollData.Lead}}

{{pollData.PollBody}}
{{option.Text.Header}}
{{option.Percent}}
Hääl edukalt edastatud

Valimissaated Eesti televisioonis

Vaata järele 28. jaanuari saadet: ETV "Valimisstuudio": regionaalpoliitika, sotsiaalteemad, haridus (täisnimekirjad)
Vaata järele 4. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": välis- ja julgeolekupoliitika (väikeparteid)
Vaata järele 11. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudo": välis- ja julgeolekupoliitika (täisnimekirjad)
Vaata järele 18. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": sisepoliitika ja majandus (väikeparteid)
Vaata järele 25. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": majandus ja maksud (täisnimekirjad)
28. veebruar kell 20:05 - ETV "Valimisstuudio": väikeparteide esinumbrid
NING kell 21:40 - täisnimekirjade esinumbrid