Ekspertkogu: majandusteemalise "Valimisstuudio" võitis Jürgen Ligi (15)

Jürgen Ligi. (Foto: Postimees/Scanpix)
26.02.2015 2:40
Rubriik: Valimisstuudio

Eksperdid hindasid kõige kõrgemalt reformierakondlase ja endise rahandusministri Jürgen Ligi väitlemisoskust. Ligi debati võit oli napp, sest teisele kohale jäänud Urve Palo kaotas vaid 0,3 punktiga.

"Jürgen „Tuhksuhkur“ Ligi - ei antud küll palju sõna, ent enamikel juhtudel on näha, et sisu jutus on," ütles Eesti Arengufondi ökonomist Annika Lentso. Tema hinnagul oli Ligi debati kõige asjatundlikum väitleja.

Rahvusringhäälingu majandusajakirjaniku Eeva Esse sõnul oli Jürgen Ligi esinemine harjumatult rahulik. "Ainsa kandidaadina märkis Jürgen Ligi ära, et miinimumpalga suurus ei ole poliitiline küsimus," tõi Esse välja, Ligi kompententsust kommenteerides.

Eesti Väitlusseltsi esindaja Siim Kurvitsa arvates tõi Jürgen Ligi väitlusesse nii öelda "oma materjali". "Ligi asjatundlikud remargid näitasid oponentide nõrku kohti, kuid peamiseks puuduseks jäi reformierakonna suurema plaani esitamine, Ligi roll oli pigem ümberlükkaja," sõnas Kurvits.

Teiseks tulnud Urve Palo kohta ütles Mirko Kikkamägi Eesti Väitlusseltsist, et SDE kandidaat oli retooriliselt väga tugev, kuid kahjuks sisu ei olnud retoorikale vastav. "Sellegipoolest vaieldamatult üks debatist enim meelde jäänud persoon," ütles Kikkamägi.

Eeva Esse, kes hindas Palo kõige sõnaosavamaks, ütles, et Palo ei lasknud end saatejuhide küsimustest absoluutselt segada. "Valis endale ise sobiva teema, millest rääkida," ütles Esse.

Annika Lentso aga valis Palo kõige suuremaks üllatajaks. "Oli hästi ettevalmistanud, numbriline taust kenasti serveeritud, samas tundus, et rääkis hästi päheõpitud teksti, ehkki esitus oli selge ja ladus," ütles Lentso.

Kolmandale kohale tuli Isamaa- ja Res Publica esindaja Anvar Samost, kes kogus kokku 3,6 punkti. Väitlusseltsi esindaja Sandra Sillaots hindas Samosti kõige asjatundlikumaks. "Lisaks enda seisukohtade üsna edukale presenteerimisele reageeris Samost hästi oponentide seisukohtadele ning palus vastuseid küsimustele, mille asjakohasusega isegi saatejuhid pidid nõustuma," kommenteeris Sillaots. "Varasemates debattides on Samost mõjunud üleolevalt, aga täna veidi tagasihoidlikumal toonil jättis väga sisuka mulje,"

Annika Lentso jaoks oli Samost aga suurim pettumus. "Vaatamata sõnaosavusele, kippus põhiasjades eksima," ütles Lentso tuues näiteks eelarve tasakaalu ja riigi võlakirjade temaatika.

Neljandale kohale tuli Keskerakonna kandidaat Kadri Simson, keda hinnati ekspertkogu poolt 3,3 punktiga. Ainsana kommenteeris Simsoni väitlusoskust Lentso, kes hindas kõrgelt Simsoni retoorilisi oskusi. "Oskab kasutada teiste väitlejate väiteid ja meelsust, kahjuks segati tema sõnavõtte pidevalt vahele," tõdes Lentso.

Viiendale kohale tuli Martin Helme 2,6 punktiga. Kõik Väitlusseltsi liikmed hindasid Helme sõnavõtte kõige omapärasemateks. "Martin Helme oli debati kõige omapärasemate mõtetega, kohati isegi äärmusesse minevate, kuid siiski mõtlema panevate ideedega," ütles Mirko Kikkamägi. Siim Kurvits aga ütles, et Helme oleks võinud EKRE värskeid ideid paremini põhjendada.

Kuuendale kohale tuli Vabaerakonna kandidaat Enn Meri. Meri esitus oli paljude ekspertkogu liikmete jaoks pettumus. "Kahjuks ei suutnud oma erakonna peamisi maksupoliitilisi seisukohti selgitada," kommenteeris Eeva Esse. "Samas tuleb mõista, et kandidaadi kogemus avalike esinemistega ei ole võrreldav teistega,"

Ekspertkogusse kuulusid majandusajakirjanik Eeva Esse, Eesti Arengufondi ökonomist Annika Lentso ja Eesti Väitlusseltsi esindajad Siim Kurvits, Sandra Sillaots ja Mirko Kikkamägi.

Toimetas
Allan Rajavee

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Küsitlus

{{pollData.Text.Header}}
foto
{{pollData.Created}}

{{pollData.Lead}}

{{pollData.PollBody}}
{{option.Text.Header}}
{{option.Percent}}
Hääl edukalt edastatud

Valimissaated Eesti televisioonis

Vaata järele 28. jaanuari saadet: ETV "Valimisstuudio": regionaalpoliitika, sotsiaalteemad, haridus (täisnimekirjad)
Vaata järele 4. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": välis- ja julgeolekupoliitika (väikeparteid)
Vaata järele 11. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudo": välis- ja julgeolekupoliitika (täisnimekirjad)
Vaata järele 18. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": sisepoliitika ja majandus (väikeparteid)
Vaata järele 25. veebruari saadet: ETV "Valimisstuudio": majandus ja maksud (täisnimekirjad)
28. veebruar kell 20:05 - ETV "Valimisstuudio": väikeparteide esinumbrid
NING kell 21:40 - täisnimekirjade esinumbrid