Leito: Euroopa Liitu enam varsti ei eksisteeri, peaksime rõhku panema rahvusliku majanduse arendamisele

Vello Leito (Foto: Eesti Iseseisvuspartei)
26.02.2015 12:33
Rubriik: R2 intervjuud

Eesti Iseseisvuspartei peaministrikandidaat Vello Leito tuletas peaministrikandidaadi intervjuus meelde, et ta ennustas ette majanduskriisi ning tegi nüüd uue ennustuse - Euroopa Liitu mõne aasta pärast enam ei ole.

"See ei ole üldse mingi uudis, selles mõttes juba, et juba kaks sajandit teati seda, et Hiiumaalt ajab üles masuuti aeg-ajalt," rääkis Leito intervjuus Eeva Essele.

Kaheksa aastat tagasi sai Leito oma salajasest allikast teada, et tänu kosmosest tehtavale geoluurele on kindlaks tehtud, et Hiiumaa all on masuudihulk, mis on võrreldav Kuveidi all asuvaga.

Rail Balticu toomine Soomest läbi Eesti Euroopasse on selge märk sellest, et põhjanaabri maavara, mida on Leito sõnul veel rohkem kui Eestis, tahetakse hakata eksportima.

Kui võimule peaks saama Reformierakond ja EKRE, siis ennustab Leito, et kuulutatakse Eesti riiklusvõimetuks ja riigist tehakse USA dominioon. Infot selle kohta on Leito saanud erinevatest kohtadest, sest on olnud üle 20 aasta analüütik ning erinevatest allikatest saadud infokillud pannud kokku suuremaks pildiks. "Siin ei ole mingisugust vandenõuteooriat. Tuletan teile meelde, et ma olen alati pikaajalises perspektiivis asja täpselt ette prognoosinud," tuletas Leito meelde. Vaid 20-päevase eksimusega ennustas ta ette, et Eesti majandus kukub 2007. aasta lõpus kokku.

"See, mida meie ära teeksime, on lahti kirjutatud terve raamatu kujul. Ja see kirjutab lahti terve meie doktriini," selgitas Leito. Raamat toetub tema sõnul ühele geopoliitilisele põhitõele - on Saksa ruum, on Vene ruum ning nende vahel vaheruum - Eesti. Sellele vaheruumile tuleb Leito hinnangul kasuks, kui osatakse ära kasutada kahe jõu omavahelist suhtlemist.

Valimiskampaaniat teeb Iseseisvuspartei eelkõige otsesaadete kaudu, kus erakonna liikmed kuulutavad Leito sõnul tõde ja pakuvad lahendusi. "Kuidas see kohale jõuab, selle eest me ei saa vastutada, aga me vähemalt üritame. Ja me hoiatame, nagu ma täna juba tegin, mis meid ootab ees," rääkis Leito.

"Esiteks me püüame vältida igasuguseid "Münchauseni muinasjutte" ja osaleda nendes debattides," rääkis Leito. Lisaks tõi ta välja, et Eesti rahvuslik majandus on viidud marginaalsesse seisu ning seda tuleks arendada ja välisinvestorid tuua sisse ainult nendel aladel, mida ei ole mõtet ise arendada.

Euroopa Liitu kahe-kolme aasta pärast enam ei eksisteeri, ennustab Leito praegu. Seetõttu olekski vaja, et juba praegu tegeletaks rahvusliku majanduse edendamisega, et pärast liidu lagunemist edukalt edasi minna.

Rahvusliku majanduse korrastamist peab Leito ka võtmeks, mis toob tagasi väljarännanud noored. Lahendusena näevad nad kahe murdepunktiga maksupoliitikat, mille kulukust ja kasumlikkust praegu siiski välja ei arvutata, sest olukord võib hakata kiiresti muutuma. "Tuleb välja arvutada varandusliku ebavõrdsuse koefitsent detsiilide alusel. Seda teeb statistikaamet, mida ta salastab ja ei ütle välja," märkis Leito.

Koefitsendi kaudu saab välja arvutada, milline on ühiskondlik taluvuspiir varandusliku ebavõrdsuse osas ning sellest lähtudes pannagi paika majanduspoliitika.

 

Toimetas
Kertu Loide

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised