Valimiste valvur: halvad näited kampaaniast on Keski uisu- ja Reformi Ämari klipp (4)

Peaminister Taavi Rõivas Ämari lennuväljal filmitud valimisklipis. (Foto: Reformierakond)
Margitta Otsmaa
16.01.2015 13:07
Rubriik: Valimisuudised

Valimiste valvuri Anna Karolini sõnul on praegu negatiivsete näidetena käimasolevas valimiskampaanias välja paistnud Keskerakonna uisutamise klipp ning Reformierakonna Ämari lennuvälja klipp.

Riigikokku tahab seekord pääseda 826 kandidaati kümnest erakonnast ja 13 üksikkandidaati.

Tuleva nädala keskel algab ka aktiivne valimisagitatsioon. Tööle asuvad taas ka hea valimistava valvurid, kes juhivad avalikkuse tähelepanu tavarikkumistele. See aitab valijal teha vahet alatute võtete ja ausa kampaania vahel ning annab ka kandidaatidele märku, et oodatud on sisukad ja eetilised kampaaniad.

Anna Karolin Eesti Väitlusseltsist ütles Vikerraadio saates "Uudis +", et hea valimistava tähendab seda, et kampaaniad peaksid olema sisukad, nad peaksid keskenduma olulistele teemadele ja konstruktiivsetele lubadustele. Ta lisas, et vältida tuleks kandidaatide isikuomadustele keskendumist või mingite gruppide halvustamist.

"Kindlasti me tahaksime, et poliitika oleks aus. Et kampaaniat rahastatakse erakonna, mitte kohaliku omavalitsuse eelarvest. Ja et poliitika oleks läbipaistvam," ütles Karolin.

Karolin ütles, et heale valimistavale on alla kirjutanud kõik erakonnad peale Keskerakonna, kes on 2009. aastal küll ütlesid, et nad on nende põhimõtetega nõus, ent alla kirjutada nad ei soovinud.

Karolin rõhutas, et valimiste valvurid ei ole ühegi erakonna teenistuses ja ei saa selle töö eest ka palka.

Valimiste valvurite autahvel tuleb välja järgmisel nädalal. "Me võime aimata, mis seal. Kui vaadata kõiki seniseid suuremaid rikkumisi, siis troonib praegu nimekirja tipus Keskerakond oma kampaaniaga, mille puhul on olemas põhjendatud kahtlus, et tegemist on avaliku raha süstemaatilise kasutamisega," viitas Karolin.

Tema sõnul on tegemist tõeliselt traagilise rikkumisega. "See raha peaks minema riskiperedele, Tallinna teedeks, mitte selleks, et me saaksime näha kedagi uisutamas või poliitfiguuri, kes teavitab meid võimalustest, mida Tallinna linn juhuslikult pakub," sõnas ta.

Karolini sõnul on veel negatiivselt silma paistnud Reformierakonna Ämari lennuväljal filmitud valimisklipp.

Peibutuspartidest rääkides kiitis Karolin Kaja Kallast (RE) ja Marju Lauristini (SDE), kes on kandideerimisest loobunud, öeldes, et neil juba on töö europarlamendis.

Negatiivse näitena tõi ta Ene Ergma, kes vaatamata oma poliitikast lahkumisele on end IRL-i nimekirjas üles seadnud. Lisaks on Karolini sõnul inimesed nagu Tunne Kelam (IRL) ja Urmas Paet, kelle puhul ei saa päris kindel olla, kas nad läheksid valituks osutudes riigikokku. "See tekitab valijas ebakindlust."

Positiivse poole pealt tõstis Karolin veel esile erakondade püüdlust naiste teemadele rõhku panna, kuigi seda püüdlust ei ole suudetud kõige paremini eksponeerida.

Toimetas
Aleksander Krjukov

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised