Eksperdid: Väikeparteide majandusväitluse võitis Olev-Andres Tinn

Olev-Andres Tinn (Foto: ERR)
19.02.2015 1:36
Rubriik: Valimisuudised

Järjekorras neljanda "Valimisstuudio" debati võitis Eestimaa Rohliste kandidaat Olev-Andres Tinn, kes võitis oma lähimat konkurenti Lauri Liikast Eesti Iseseisvusparteist kahe punktiga. Roheliste esindajat pidasid eksperdid kõige asjatundlikumaks ning tema sõnavõtte läbimõelduks.

"Selgelt kõige koherentsemate mõtetega ning parimate sisuliste teadmistega kandidaat (Olev-Andres Tinn - toim.) tänases saates, esindas ka selget maailmavaadet, ülejäänute puhul oli suhteliselt keeruline arusaada, millist maailmavaadet nad üldse esindasid," ütles TTÜ innovatsioonipoliitika ja tehnoloogia valitsemise õppetooli juhataja Rainer Kattel. "Võibolla jääb karismaatilisusest natuke puudu, et laiade masside hääli võita, kuid oma koht peaks olema poliitmaastikul sellistel inimestel ja vaadetel küll,"

EASi ekspert Annika Lentso kiitis Olev-Andres Tinni argumentatsiooni oskus ning roheliste programmi tutvustamist. Majandusajakirjanik Eeva Esse arvates olid Tinnil kõige omapärasemad mõtted. "Lühemad, aga efektiivsemad töönädalad? - Iseenesest huvitav mõte ning siin peitub ka kogu meie edasise majandusarengu võti - ehk mis võluvitsaga tootlikkust ja efektiivsust kasvatada," ütles Esse. "Omaette teema on juba see, kas ja kuidas nad seda saavutada suudavad,"

Teiseks tuli Eesti Iseseisvuspartei esindaja Lauri Liikane. Eeva Esse hindas Liikase väidet Hiiumaa naftavarudest kõige suuremaks üllatuseks kommenteerides, et see oli pauk luuavarrest. Eesti Väitlusseltsi esindaja Hannes Luure aga arvas, et Liikane oli kõige sõnaosavaim. "Retooriliselt mõjus kõige paremini Lauri Liikane, kuigi sisu jäi soovida, siis hääle ja stiili poolest oli teda meeldiv kuulata ning ta suutis stuudio atmosfääri õigesti tabada," kommenteeris Luure.

Ka Väitlusseltsi esindaja Lauri Kriisa tõi retoorika osas välja Liikase. "Lauri Liikane suutis oma mõtted kõige stiilipuhtamalt esitada. Olev-Andres Tinn ning Valev Kand ei jäänud kaugele maha, kuid tundusid mõlemad kohati liigselt kõhklevad," ütles Kriisa.

Viimast kohta jäid omavahel jagama Eestimaa Ühendatud Vasakpartei ja Rahva Ühtuse Erakonna esindajad Valve Kald ning Andrei Šaršov.

Väitlusseltis esindaja Martin Mäesalu arvates oli Šaršov. "Šaršovi esinemist iseloomustas maailmavalu ilma probleemiküsimuste analüüsita ning lahendusi pakkumata," sõnas Mäesalu. Ka Hannus Luure kommenteeris Šaršovi käitumist stuudios labase ja jõmmilikuna. "Käed taskus ja kõnekeelne, samas ebalev," ütles Luure.

Valev Kalda sõnavõttude kohta ütles Annika Lentso, et ta ei saanud lihtsalt Kalda sõnumist aru. "Palju seosed olid arusaamatud, rohkelt loosungeid ja vähe sisu," sõnas Lentso, kes nimetas Kalda ka väitluse kõige suuremaks pettumuseks.

Eeva Esse hinnangul ei olnud Vasakpartei esinumbri esituses midagi uut, mida Kalda erakonna kassetimängija poleks veel mänginud. "Nagu ikka, ei saa ta oma seisukohti millegi konkreetsega põhjendada, sest enne ideede rahvale tutvustamist, peab partei võimule saama," ütles Esse.

Seekordses ekspertkogus olid EASi juhatuse liige Annika Lentso, TTÜ innovatsioonipoliitka ja tehnoloogia valitsemise õppetooli juhataja Rainer Kattel, Rahvusringhäälingu majandusajakirjanik Eeva Esse ja Väitlusseltsi esindajad Martin Mäesalu, Hannus Luure ja Lauri Kriisa.

Toimetas
Allan Rajavee

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised