Tervishoiukõrgkooli töötaja jagas tudengitele õppeinfosüsteemi kaudu valimisinfot; valimiste valvur: lubamatu! (3)

Tartu Tervishoiukõrgkooli õppeinfosüsteem (Foto: Kuvatõmmis)
27.01.2015 16:12
Rubriik: Valimisuudised

Läbi sotsiaalmeedia ERRi Valimisportaali jõudnud vihje kohaselt saadeti Tartu Tervishoiukõrgkooli õppeinfosüsteemi abil kooli tudengitele kiri, kus teavitatakse õpilasi rektori otsusest kandideerida riigikogu valimistel. Valimisvalvur Toomas Mattsoni arvates on tegemist äärmiselt taunitava käitumisega.

22. jaanuari hommikul edastati läbi Tartu Tervishoiukõrgkooli õppeinfosüsteemi kiri, milles teavitati tudengeid rektori Anneli Kannuse (IRL) otsusest kandideerida riigikogu valimistel. Kirjale oli lisatud Anneli Kannuse kandidaadinumber ning viide tema isiklikule ajaveebile. Kirjas ei soovitatud otseselt Kannust valida vaid edastati link, mille kaudu saaksid tudengid Kannuse blogis esitatud ideede ja mõtetega tutvuda.

Kiri saadeti tudengite mure tõttu

Kirja autori ja Tartu Tervishoiukõrgkooli õppekorralduse koordinaatori Ele Hanseni sõnul, ei olnud sõnum rektor Kannuse valimiskampaania osa. "Kirja tudengitele saatsin omal intsiatiivil, sest paljud tudengid on tulnud minu juurde küsimusega, mis saab siis kui praegune rektor osutub valituks," selgitas Hansen.

Hansen lisas, et kergem on saata üks kiri kõigile tudengitele, kui teavitada eraviisiliselt kõiki 1003 Tervishoiukõrgkooli õpilast. Küsimusele, miks kirjas ei toodud välja suurt tudengite huvi ja muret seoses Kannuse kandidatuuriga, vastas Hansen, et tegemist oli tema poolse veaga.

Tartu Tervishoiukõrgkooli üliõpilasesinduse esimehe Liisa Kriidi sõnul laialdast muret Kannuse ning rektori ameti saatuse kohta, tudengite seas ei olnud. Samas ei uskunud Kriit, et tegemist oli poliitkampaaniaga. Kriidi sõnul, peale tudengitele saadetud üldkirja pole koolisiseselt Kannuse kandidatuurist räägitud.

Õppeinfosüsteem on mõeldud õppeinfo jagamiseks

Valimisvalvur Toomas Mattsoni hinnangul on selline õppeinfosüsteemi kasutamine lubamatu ja antud infosüsteem on mõeldud õppetöös vajaliku teabe edastamiseks. "Antud teate on saatnud õppeinfosüsteemi kaudu üliõpilastele õppekorralduse kuraator, kelle tööks ei ole õppeinfosüsteemi kaudu parteipoliitiliste teadaannete edastamine," ütles Mattson.

Mattsoni sõnul ütleb hea valimistava, et riigi- või kohaliku omavalitsuse asutustes mittepoliitilistel ametikohtadel töötavad isikud ei osale oma tööajast ühegi nimekirja või kandidaadi valimiskampaanias.

Ele Hansen kinnitas ERRi valimisportaalile, et poliitika kauge inimesena ei saanud ta oma veast kohe aru ning vabandab tudengite ees, kelle õigustunnet avalik e-kiri võis riivata.

Toimetas
Allan Rajavee

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised