Tööandjad: alampalga järsk tõstmine hirmutab ettevõtjaid (8)

17.02.2015 10:20
Rubriik: Valimisuudised

Tallinnas toimus täna tööandjate keskliidu aastakonverents "Tuulelohe lend", mis kandis alapealkirja "Kes julgeb Eestit reformida?". Liidu volikogu esimees Jüri Käo tunnistas, et kardab erakondade alampalga järsu tõusu lubadusi.

ERR-i raadiouudistele tõdes ta, et ettevõtjaid hirmutavad poliitikute lubadused tõsta järsult alampalka, näiteks Keskerakond plaanib seda teha suisa 1000 euroni. Sotsiaaldemokraadid lubavad nelja aastaga tõsta alampalga 800 euroni.

"Mitmed erakonnad on rääkinud võimalusest, et alampalka hakatakse otsustuskorras valitsuse poolt mingite numbriteni, mis on pigem emotsionaalsed ja millel ei ole majanduslikku argumentatsiooni. Et alampalga kasv toob kaasa kogu palgaahela tõusu ja teadupärast meil niigi ju Eestis on olukord, kus n-ö tööviljakus jääb selgelt palgakasvule alla," rääkis Käo ja lisas, et alampalga tõstmisega ainult suurendatakse sellist olukorda.

Käo märkis, et toetab ideed, mille järgi näiteks Põhjamaades ei ole usaldatud alampalga küsimust poliitikutele. "See on ikkagi tööturu osapoolte vaheline kokkulepe," toonitas ta.

Teine oluline asi, mille pärast ettevõtjad muretsevad, on tema sõnul tulumaksuvabastus ettevõtete investeeringutelt. "See on jätkuvalt üks selline väga konkreetne asi, milles Eesti eristub kõikidest teistest n-ö riikidest," ütles Käo ja rõhutas, et välisinvestorite jaoks on see jätkuvalt väga oluline.

Tulumaksuvabastuse ärakaotamisel samastub Eesti Käo hinnangul kõigi teistega, välja arvatud selle poolest, et me asume Euroopa äärealal ja meil on vananev elanikkond ning töökäsi jääb järjest vähemaks. "Me peame kasutama mingisuguseid teistest erinevaid meetodeid," lisas ta.

"Kõik me teame, et töökäsi jääb järjest vähemaks, elanikkond vananeb ja iga erasektoris töötaja peab üsna pidama lisaks endale veel kaht inimest üleval. Riigireform tuleb ära teha, tuleb saavutada kokkuhoid rahas, aga ka kokkuhoid ka töötajates. Erasektor vajab neid töötajaid, kes täna on paljuski avalikus sektoris tööl," ütles Käo.

Traditsiooniliselt on tööandjad ikka eelistanud paremerakonda ja Käo kinnitusel on see ka nendel valimistel nõnda.

Toimetas
Liis Velsker

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised