Eestimaa Roheliste nimekirja kaks palet: Mart Jüssi ja Tõnu Trubetsky

Mart Jüssi (vasakul) ja Tõnu Trubetsky
6.02.2015 10:47
Rubriik: Valimisuudised

Erakonda Eestimaa Rohelised esindasid "Vali mind!" intervjuudes Mart Jüssi ja Tõnu Trubetsky, kelle intervjuud on näide sellest, kui erinevad võivad olla ühe erakonna nimekirjas kandideerivate inimeste vaated.

Tõnu Trubetsky kandideerib riigikogu valimistel enda sõnul lihtsalt igavusest. Ta esindab eelkõige isiklikke vaateid, kuid ka Erakonna Eestimaa Rohelised vaateid, kuigi lahkus erakonnast juba 2009. aastal. Kandideerimisega loodab ta panna erakonna kampaaniale õla alla, sest peab tõdema, et erakond on viimasel ajal madalseisus.

Mart Jüssi sõnul on Roheliste kõige olulisemaks eesmärgiks saavutada ühiskonnas roheline pööre. See on tema sõnul tänapäevane või isegi tulevikku vaatav idee ning erakondki ei liigita end ei parem- ega vasakpoolsete hulka, vaid pigem mineviku-tuleviku skaalal. Minevikust õpitakse ning tulevikku vaadatakse. “Täna oleks vaja selleks nelja või viit maakera, et me ellu jääksime. Aga on üks,” tõdes Jüssi.

Tuntud anarhiapooldaja Trubetsky märkis, et tema eelistatud maailmakorda ei olegi võimalik kiiresti saavutada, kuid selle poole liikumine on toimumas. Näiteks osutab anarhia arengule juba praegu Tallinna tasuta ühistransport. "Kui edasi mõelda, siis kui tuleksid tasuta põhitoitained ja tasuta majutus, siis juba hakkabki anarhia paistma," ütles ta.

Lisaks on Trubetsky avaldanud arvamust, et Eestist võiks saada kuningriik. Ta on ka veendunud, et sellisel juhul võiks tema tütrest saada riigi kuninganna. Miks, seda ei osanud ta kommenteerida.

Trubetsky pooldab kodanikupalga ideed, kuid ei ole selle kohta ise arvutusi teinud. Tema arvates ei tohiks inimese sissetulek kindlasti sõltuda tehtud tööst, sest raha eest töötamisel võivad inimesed minna tööle kahjulikesse ametitesse, mis saastavad loodust või on lihtsalt mõttetud. "Inimene ei peaks vastu tahtmist midagi tegema, inimene peaks tegema seda, mis talle meeldib," oli Trubetsky kindel.

Jüssi kinnitas majandusteemadel rääkides, et põlevkivi kasutamise lõpetamise järel ei ole vaja muretseda, et inimesed oma töö kaotaksid. Ka uute energiaallikate töös hoidmiseks on vaja töötajaid ning ümberõppeks on praegu aega, kui seda plaanida. “See on ju üks tootmisviisidest ja kui ta asendada, näiteks hajaenergeetika ja teiste energia tootmise viisidega, siis sellega me ei kaota midagi, me lihtsalt peame kasutusele võtma teised viisid edasi töötada ja edasi tegutseda," ütles Jüssi. Ta hindab kõrgelt inimesi, kellel on suur pühendumus ja töö tegemise oskus.

Põlevkivi kasutamine võib hääbuda ka ilma väga ettemõtleva tegutsemiseta ja see oleks Jüssi arvates palju katastroofilisem ning kriitilisem kui see, kui juba täna muutust ette näha ja kohe selleks valmistuma hakata.

Toimetas
Kertu Loide

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised