Taro ja Ladõnskaja soovivad parlamenti pääsedes pöörata tähelepanu varasemas töös silma jäänud probleemidele (3)

Viktoria Ladõnskaja ja Igor Taro
9.02.2015 12:23
Rubriik: Valimisuudised

Mõlemad ajakirjanikuna töötanud ning praegu Isamaa ja Res Publica Liidu nimekirjas valijate ette astunud kandidaadid soovivad parlamenti pääsedes parandada just neid valdkondi, mis neile ajakirjanikutööd tehes häirivalt silma on jäänud.

"Kuidas saab poliitika muutuda paremaks, kui inimesed, kes seda paremaks teha tahaksid, ei tule poliitikasse?" küsis Taro "Vali mind!" intervjuus. Tema jaoks on just viimase aasta sündmused toonud tahtmise poliitikas kaasa lüüa. Ladõnskaja mainis, et tahab poliitikuna eelkõige rääkida teemadest, millest on kirjutanud ning midagi nendest rääkimise asemel ka ära teha.

Taro tõdes, et tema südameasjaks valimistel ning riigikogusse pääsedes on Kagu-Eesti teemad, eelkõige selle piirkonna madal palgatase. Suurim küsimus peaks tema hinnangul olema see, kuidas aidata neid, kes seda kõige rohkem vajaksid.

Laristamiseks, mida võiks maksustada, peab ta seda kulutust, mis läheb inimeste igapäevavajadustest suuremaks. Seetõttu võiks maksustada luksuskaubad, mida aga Eestis praegu kuigi palju ei tarbitagi. "Kallimad ja luksuslikumad asjad ei ole need, mille peale meie piirkonna inimesed üldse saaksid mõelda," tõdes Taro.

Inimestele tuleks Taro arvates anda vabadus valida, kuhu nad oma raha suunavad ning riik ei peaks otsustama, kas pakkuda inimestele pigem tasuta pannkooki, bussisõitu või hambaravi. See oleks aga võimalik vaid siis, kui inimestel oleks endil rohkem raha käes.

Ladõnskaja tõi välja venekeelset elanikkonda puudutavad teemad. "Praegu on juba selline hetk, et ka Vene inimene võib täiesti ausalt ja südamest ajada Eesti asja," arvas ta. Ladõnskaja hinnangul on üles kasvanud juba vähemalt üks põlvkond noori, kellel on Eesti riik südames ja kes võiksid olla siin kasulikud.

Ta on teadlik, et Eestis on palju probleeme seoses haridussüsteemiga, kuid venekeelsete koolide teema välja toomist enne valimisi peab endine ajakirjanik silmakirjalikuks. Venekeelsete koolide hariduse edendamise võtmeks peab ta õige metoodika välja töötamist ning seda, et oleks rohkem õpetajaid.

Ladõnskaja on ka veendunud, et Eesti vajab venekeelset telekanalit. Seda aga mitte ainult venekeelse vaataja jaoks - see on ka julgeolekuküsimus, arvab ta.

Ladõnskaja asub erakonna üleriigilises kandidaatide nimekirjas 35. ning Taro 121. kohal. Viktoria Ladõnskaja on IRLi liige. Igor Taro siiani erakonda astunud ei ole, kuid lubas erakonnaga liituda siis, kui osutub valituks.

Toimetas
Kertu Loide

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised