Valimiste valvur: Arto Aas kompab hea valimistava piire, andes koolides majandustunde (3)

Arto Aas. (Foto: Postimees/Scanpix)
Allan Rajavee
23.01.2015 16:11
Rubriik: Valimisuudised

Riigikogu majanduskomisjoni liige ja reformierakondlane Arto Aas annab valimiskampaania perioodil erinevates Tallinna koolides noortele majandus- ja ettevõtlustunde. Valimisvalvuri Alari Rammo hinnangul on tegemist hea valimistava piire kompava tegevusega.

"Olen andnud majandustunde erinevates Tallinna koolides, kaasa arvatud Tallinna Reaalkoolis, mille olen ise lõpetanud," ütles riigikogu majanduskomisjoni liige Arto Aas ERR-i valimisportaalile. Aasa sõnul on ta teinud seda juba aastaid ning tegemist ei ole mitte mingil juhul poliitkampaania osaga.

"Esindan komisjoni, mitte parteid"

Arto Aas esindab enda sõnul tunde andes mitte Reformierakonda, vaid riigikogu majanduskomisjoni. Kooli õpilastele mõeldud tundides räägib majanduskomisjoni liige makromajandusest ning ettevõtlusest. "Kindlasti ei jaga ma kooliõpilastele valimismaterjale," kinnitas Aas.

Tunnid on korraldatud riigikogu majanduskomisjoni poolt. Majanduskomisjon saatis laiali e-kirja näol pakkumise, kus öeldakse, et Arto Aasal oleks heameel kohtuda gümnaasiumiastme õpilastega ning pakkuda võimalust kuulata tema majandus- ja ettevõtlusteemalist loengut, mille orienteeruv pikkus on 45 minutit.

Samuti pakuti koolidele võimalust kohtuda Aasaga Toompea lossis või Stenbocki majas. "Umbes kolmandik koolidest võtab pakkumise vastu," sõnas Aas.

Tagasiside on positiivne

Aas esines viimati Tallinna Juudi Koolis. Juudi Kooli direktori Igor Lirismani hinnagul on postiivne, et poliitikud koolides tunde käivad andmas."Tagasiside õpilastelt ja õpetajatelt oli väga postiivne," hindas ta Aasa antud majandustundi. "Arto Aas rääkis väga huvitavat juttu ning õpilased said küsida küsimusi,"

Direktori sõnul poliitilistel teemadel tunnis ei räägitud."Oleme kindlasti seda meelt, et hoiame poliitika oma koolimajast eemal," ütles Igor Lirisman.

Valimisperioodil koolides käimine on hea tava piire kompav

Hea valimistava valvur Alari Rammo hinnagul ei käiks valimistel osalev kandidaat koolides, kui ta ei näeks seda enda poliitilise kampaania osana.

"Kiirel valimisperioodil pole kellelgi aega, et niisama mööda koole käia," hindas Aasa tegevust Rammo. Valimiste valvuri sõnul ei saa keelata riigikogu liikmetel koolides tunde anda, valimiste perioodil aga jääb alati õhku küsimus, kas kandidaat suudab oma poliitilised vaated klassiukse taha jätta.

Samuti tundub Rammole kahtlane, et koolides toimuvaid kohtumisi korraldab riigikogu majanduskomisjon."Kui tundides peaks toimuma mingi poliitiline kampaania on see avalike vahendite (ametnike tööaeg - toim.) väärkasutamine," ütles Rammo.

Õiguskantsler koputas koolijuhtide südamele

Õiguskantsler ja lasteombudsman Indrek Teder pöördus hiljuti haridusasutuste juhtide poole, et juhtida tähelepanu sellele, et konkreetse erakonna või poliitilise maailmavaate propageerimine õppeasutuses ei ole lubatud.

Tederi selgitusel tuleb Eesti põhiseaduse ja haridusseaduse järgi hariduses järgida neutraalsuse põhimõtet. Lisaks on vanematel õigus otsustada, milliste maailmavaateliste tõekspidamiste järgi lapsi õpetatakse.

Lasteombudsmani hinnangul ei ole nende põhimõtetega kooskõlas see, kui lasteaias või koolis propageeritakse ühte konkreetset erakonda või poliitilist maailmavaadet.

Toimetas
Rain Kooli

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised