Valimiste valvurite 6. ehk viimane "autahvel": ikka Keskerakond (4)

Ajalehe Pealinn esileht (Foto: FB)
Valimiste valvurid
26.02.2015 19:00

Loodetavasti on valvurite tegevusest kasu olnud, sest vaatamata suurele arvule kaebustele jäi ka viimane nädal kardetud rikkumistelaviinita. Jätsime kõrvale madalate skooridega rikkumised ning toome välja kolm suurimat.

Koht number 3: Mihhail Korb Hopneri majas
HINNE: 2,7
Valimiste valvurid on nädalast nädalasse toonud välja kandidaatide avalikke etteasteid, mille ajastus või avalike vahendite rakendamine tekitab küsimusi. Kord on olnud tegu Reformierakonna poliitikutega koolides, kord IRL-i kandidaadiga eakate ees. Aktiveerunud on ka Keskerakond. Tallinna linna hallatavas Hopneri majas toimuvatel Kesklinna Seeniorite Ülikooli loengutel on vahetult enne valimisi üles astunud kesklinna vanem Alar Nääme teemal "Geneetika" ning endine linnaosavanem Mihhail Korb teemal "Eesti majandusareng: Saavutused ja perspektiivid".

"Kui teistel hariduslikel üritustel esinemas käinud ja valvurite autahvlitele jõudnud kandidaadid on enamasti poliitilistest teemadest hoidunud, siis mittepoliitilist majandusperspektiivide loengut on keeruline ette kujutada," kommenteeris valimiste valvur Anna Karolin. "Mihhail Korbil piisanuks vaid nädala võrra hiljem esineda, et tegu poleks järjekordse kirsiga Keskerakonna rikkumiste hiigeltordil."

Koht number 2: IRL-i valimisreklaam
HINNE: 2,8
IRL-i valimisreklaamid, mille näitena jõudsid valvurite lauale Andres Ergma flaierid, on paistnud silma kooseluseaduse-teemaliste vastandumistega. Hellast teemast silmapaistvamgi on valija kaudne äraostmine, lubades talle 50 euro võitmist (vaata SIIT). Kohatu on ka Andres Ergma enesereklaam tema juhitava Eesti Pensionäride Ühenduste Liidu Facebooki lehe kaudu.

"Väheusutav, et MTÜ ligi 30 000 liiget on ühe kandidaadi selja taga," kommenteeris valvur Alari Rammo. Valvurite sellekohasele küsimusele Facebookis Ergma ei vastanud, vaid kustutas küsimuse enda ära.

Sarnase valija häälte kaudse ostmisega on möödunud nädalatel silma paistnud veel reformierakondlane Kalev Lillo, kes lubab Beebikeskuse kinkekaarte ning sotsiaaldemokraat Evely Purre, kes annab heategevuseks auto ning toetajaile puhkuse ja samuti kinkekaarte.

Koht number 1: Ajaleht Pealinn
HINNE: 4,0
Keskerakond on paistnud terve kampaania jooksul silma Tallinna linnameedia valimiskampaaniaks kasutamisega. Suureks osaks sellest on olnud linnaleht Pealinn, mille kõik viimaste nädalate numbrid kiidavad linna valitseva erakonna kandidaate, linnakodanike rahulolevust ning kritiseerivad teisi. Selle nädala numbris on välja toodud ka spordijuhtide ühine toetusavaldus linnavalitsusele, milleks koos rahastuslepingutega allkirjade küsimine on koha leidnud ka autahvlil.

"Avaliku raha eest välja antav meedia peab tagama kandidaatidele võrdsed võimalused oma vaadete tutvustamiseks. Tallinna Linnavalitsuse rahastatud Pealinn pakub selliseid võimalusi eksklusiivselt keskerakondlastele," kommenteeris Anna Karolin.

"Keskerakonna ees müts maha. Mulle meeldib nende arusaam "neutraalsest ajakirjandusest"," lisas Dannar Leitmaa. "Aga ma parem ei ütle midagi, kuna üks Pealinna ajakirjanik ütles juba mulle korra, et ma ei vinguks kogu aeg. Saan ka sealsetest ajakirjanikest aru, kuna tavaliselt on Pealinna minek ikkagi sinu viimane peatus ajakirjandusmaailmas, sest teised kohad on juba kinni, aga ümbruskonnas on jäänud ainult suletud aknad, lõhkipekstud laternad ja nii tulebki kambas haukuda, mida ülaltpoolt öeldakse. Mul on teist kahju, niinimetatud kolleegid."


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar
{{pollData.Text.Header}}
foto
{{pollData.Created}}

{{pollData.Lead}}

{{pollData.PollBody}}
{{option.Text.Header}}
{{option.Percent}}
Hääl edukalt edastatud

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised