Valimiste valvur: Saue linnapea kasutab omavalitsuse teavitust isiklikuks kampaaniaks (3)

EKRE kandidaat riigikogu valimistel, Henn Põlluaas koos abikaasaga Saue Sõnumite külgedel (Foto: Ekraanitõmmis)
Toomas Mattson
19.01.2015 16:16

Valimiste valvuritele laekunud info Saue linna väljaantava lehe Saue Sõna selle aasta 16. jaanuari numbri kohta on kahetsusväärne näide selle kohta, kuidas omavalitsuse teavituse sildi alla tehakse võimulolijate valimispropagandat ja kasutatakse teabekanalit erahuvides ja erakondlikes huvides.

Saue linna infolehe numbris figureerib Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) nimekirjas Riigikokku kandideeriv linnapea Henn Põlluaas kokku 16 korral. Temaga on avaldatud intervjuu pealkirjaga "Saue linnapea Henn Põlluaas kandideerib riigikokku". Intervjuus on Põlluaasa tiitliks linnapea, kuid jutt käib selgelt EKREst ja erakonna programmist ning partei nimekirjas kandideerijatest. Lõpus on väike märkus, et Sauelt kandideerivad Riigikokku ka Kalev Lillo ja Madis Milling ning väide, et Saue Sõnal on kavas anda veebruarikuu numbris kõikidele kandidaatidele sõna oma seisukohtade tutvustamiseks.

Tervelt kahel leheküljel on Saue Sõnumites ära trükitud Saue Gümnaasiumis 19. detsembril 2014 peetud Henn Põlluaasa aastat kokku võttev kõne. Artikkel pealkirjaga "Henn Põlluaas: meil on põhjust olla uhke oma linna ja linnainimeste saavutuste üle" kujutab endast nn eduaruannet ja EKRE valimispõhimõtete tutvustamise segu. Linnapea fotod on nii intervjuu kui kõne juures, viimase puhul koos abikaasaga. Tasub meelde tuletada, et mõned päevad enne 2013. aasta kohalikke valimisi avaldas Saue Sõna linnapea kolm fotot poseerimas koos Sauel sündinud lastega.

Ilmselt täiesti "juhuslikult" on lehenumbris ka lugu ning foto (pildil taas ka linnapea Põlluaas) sellest, kuidas Saue pensionäride klubi "Tammetõru" traditsiooniline igakuine kohtumine tuntud inimesega leidis seekord linnapea Henn Põlluaasa organiseerimisel aset Suure-Lähtru mõisas, mille omanik on EKRE esimees Mart Helme. Loos on väljendatud mitmete teemade kohta EKRE seisukohti ja lugu lõpeb muu hulgas tänusõnadega Põlluaasale kohtumise organiseerimise eest.

Riigikontroll rõhutas just eelmisel nädalal avaldatud auditis, et poliitreklaam kui ühe isiku või erakonna huvidest lähtuv teavitus, ei ole tegevus, mida omavalitsus nagu ka iga teine avaliku võimu asutus tohib endale lubada. Omavalitsuse raha kulutamine poliitikute mainekujundusele võib olenevalt asjaoludest olla käsitletav erakonnale tehtud keelatud annetusena. Erakonnaseadus keelab sõnaselgelt avalike vahendite kasutamise erakonna või erakonna nimekirjas kandideerivate isikute valimiskampaanias. Avalikud vahendid on riigieelarvelised ja kohaliku omavalitsuse eelarvelised vahendid.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar
{{pollData.Text.Header}}
foto
{{pollData.Created}}

{{pollData.Lead}}

{{pollData.PollBody}}
{{option.Text.Header}}
{{option.Percent}}
Hääl edukalt edastatud

Viimased valimisuudised

Viimase 24h uudised