Ruuben Kaalep: Konservatiivide lahendus iibeprobleemile

Ruuben Kaalep (Foto: Eesti Konservatiivne Rahvaerakond)
9.02.2015 9:39

Riikidel ja rahvastel on vajadused. Muiste kulus kõigile tihtipeale ära rohkem mõõku ja raudrüüsid, rohkem haritavat põllumaad ja rohkem jumalate soosingut. Kui mõnega neist oli kitsas käes, siis vaatasid habetunud šamaanid ja väepealikud teineteisele murelikult otsa: väljasuremine ja barbarite sissetungid olid käega katsuda. Niisiis õpiti kiiresti, et oma vajadusi pole vaja häbeneda. Parem panna pea tööle ja lahendusteni jõuda.

Eesti seikleb ka praegu ürgsel rajal: tarvis on nimelt rohkem lapsi. Muidu pole meil ju tulevikus piisavalt arste, insenere, riigi- ega vedurijuhte. Kõik parteid saavad sellest aru. Mina kavatsen siinkohal põhjendada, miks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna plaan on kõige parem.

See plaan koosneb kahest punktist:

1. Kustutame abielus oleva noore pere kodulaenust 25 protsenti (arvestades keskmist kodulaenu suurust) iga lapse sünniga perre.
2. Tõstame tulumaksu 25 protsendile ja kehtestame tulumaksupreemia, kus iga kasvatatava lapse pealt võetakse vanemalt 5 protsendi võrra väiksemat tulumaksu.

Konservatiivide tulumaksusüsteem katab ära mõlemad lubadused. Astmeline, aga mitte vasakpoolne.

Mullu oli riigieelarves tulumaksust saadavaid tulusid kokku 1477 miljonit eurot. Tõus 25 protsendi peale tähendaks lisanduvat 369 miljonit eurot, kuid maha tuleb arvutada tulumaksupreemiad.

2011. aasta rahvaloenduse järgi kasvas Eesti leibkondades 231 374 last, nendest 55 665 koos üksikvanemaga. Kiire arvutus näitab, et tulumaksusoodustusi tuleks kokku 407 083. Keskmine tasutud tulumaks aastas oleks 25-protsendilise määra juures 2930 eurot inimese kohta ja see võimaldab arvutada tulumaksupreemiaga kaasnevad kulud: 239 miljonit eurot.

Seega tuleb riigieelarvesse praegusega võrreldes juurde 130 miljonit eurot. Nüüd hakkame kodulaene kustutama.

2013. aastal sündis Eestis abielusiseselt 5562 last. Eluasemelaenu võtnud perekondade osakaal on aga 41 protsenti. Ümmarguselt 2280 last on sündinud kodulaenu võtnud abielupaaridele. Kinnisvarafirma Adaur andmetel on keskmine eluasemelaenu jääk 37 000 eurot. Selle abil saab välja arvutada ka meie lubaduse aastase maksumuse, milleks on ligikaudu 21 miljonit eurot.

Niisiis, meie plaan on lihtne ja teostatav! Esialgu jääb selle teostamisel raha ülegi. Kui see plaan täidab oma eesmärki, peab aastate jooksul kodulaenude ja tulumaksusoodustuste hulk ka kasvama. Noored pered peavad tundma, et laste üleskasvatamine pole enam üle jõu käiv väljaminek. Ja kui me, konservatiivid, oma plaani ellu viime, siis nad saavad seda tundma.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.