Vabaerakonna Musta Hobuse kohal kandideerib Jaanus Paasoja (1)

(Foto: Postimees/Scanpix)
15.01.2015 14:47

Vabaerakond andis täna valimiskomisjonile üle oma valimisnimekirjad. Nimekirjareal, kuhu pühapäeval oli kirjutatud Must Hobune, kandideerib Tallinna Südalinna Kooli infojuht ja informaatika õpetaja Jaanus Paasoja.

Ise Paasoja ennast Mustaks Hobuseks siiski ei pea, küll aga võiks Vabaerakond olla tema sõnul see traavel, kes hakkab finišisirgel ootamatult hästi kappama. See, et kampaaniat tehakse üliväheste vahenditega, ei tähenda, et selles ei ole hoogu. Paasojat võlub see, et Vabaerakonnaga on kaasa tulnud palju tavalisi inimesi, keda ükski riigierakond ei innusta.

„Minu moto on jääda alati rahulikuks ja tasakaalukaks. Peamine väärtus on inimväärtus. Meie, tavalised inimesed, suudamegi seda riiki muuta. Keegi ei tee seda meie eest – ei Valge Laev ega Must Hobune. Ma saan aru küll, et avalikkus tahtis näha sel kohal James Bondi või vähemalt Siim Kallast, aga hoopis mina olen,“ ütles Paasoja. See, kuidas ajakirjandus Musta Hobuse peale pöördesse läks, meenutabki Paasoja meelest eesti kirjandusest Valget Laeva Vilde „Prohvet Maltsvetis“.
Paasoja sõnul ei ole olemas imeinimesi ega imelahendusi, küll aga aitab see, kui kodanikud ise aktiivsemalt sekkuvad. Vabaerakonnaga kaasa minnes otsustasin olla aktiivne kodanik, kes sekkub.

Paasoja on 39-aastane, varem kunagi kandideerinud ei ole. Tema sõnul on Vabaerakond parim valik, sest suured riigierakonnad on oma priiskava rahakasutuse ja inimeste probleemidest möödavaatamisega mõistlikud inimesed ära tüüdanud. Ka on Peeter Volkonski loosung „Aru pähe!“ nende valimiste parim üleskutse, sest arupuudus poliitikas on juba liigagi silmatorkav.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.