Loone: Eesti rahanduspoliitika peab jõudma 21. sajandisse  

Kerstin-Oudekki Loone (Foto: Keskerakond)
13.02.2015 11:45

Keskerakonna kandidaat Oudekki Loone tõdes kolmapäeval Eesti Välisinvestorite Nõukogu (FICE) korraldatud debatil, et Eesti peab kasutama rahvusvaheliste finantsturgude olukorda ning võimalusi ja saama väliskapitali magnetiks, et kindlustada riigi konkurentsivõimelisus 21. sajandi kontekstis.

"Eesti teeks väliskapitali magnetiks lisaks maksussüsteemile ja seadusandlusele ka haritud tööjõud ja linnad, kus töötajad ja juhid üle kogu Euroopa elada tahaksid. Riigisektori investeeringud, mis aitavad Eesti ettevõtteid, töötajaid ja ettevõtjaid, aitaksid samavõrd ka meie Euroopa partnereid erasektorist siia kasumlike ja jätkusuutlike ettevõtete loomisel," rääkis Oudekki Loone, "investeeringud ei tähenda ainult raha. Investeeringud tähendavad inimesi ja ideid."

Loone märkis, et Eesti peab piisavas mahus riigisektori investeeringute tagamiseks kasutama rahvusvaheliste finantsturgude võimalusi. "Riigivõlamäärad praegu ajaloo madalaimal tasemel. Ka Eesti saaks väljastada riigivõlakirju äärmiselt soodsatel tingimustel. Sellest saadud vahenditega saaksime rahastada infrastruktuuri välja ehitamist, tagada meditsiini jätkusuutlikkus läbi kõikidesse maakondadesse haiglate ehitamise, kindlustada investeeringud haridusse, et Eesti oleks 21. sajandi kontekstis konkurentsivõimeline riik… Võimalusi on hulgaliselt," ütles Loone.

Oudekki Loone tõdes, et riigi praegune eelarvepoliitika on aegunud. "Vajame põhjalikku maksureformi. Keskerakond plaanib langetada kõiki kaudseid makse ning nende asemel kehtestada 12-protsendise ettevõtte tulumaksumäära. See on nii ettevõtjatele kui töölistele parem praegusest süsteemist, kus maksuraskus langeb otseselt ettevõtjale ning vähendab nende võimet palgata töötajaid ja muudab läbi kaudsete maksude ja aktiisiside tõstmise ettevõtlusega tegelemise kallimaks. Praegune süsteem rõhub eelkõige väikeettevõtjaid," märkis Loone.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.