Sven Mikser: Eesti inimesed ootavad oma riigilt inimkesksemat ja sotsiaaldemokraatlikumat poliitikat

Sven Mikser (Foto: Postimees/Scanpix)
SDE
11.01.2015 19:55

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja peaministrikandidaat Sven Mikser kinnitas erakonna üldkogul, et sotsiaaldemokraadid lähevad riigikogu valimistele selgete ja värskete ideedega, et teha Eestist koht, mis pakub oma inimestele suuremaid võimalusi ja suuremat turvatunnet.

Mikseri sõnul on valimite eel peaküsimuseks, kuhu Eesti järgmise nelja aasta jooksul läheb. „Eesti inimesed ootavad oma riigilt senisest inimkesksemat ja sotsiaaldemokraatlikumat poliitikat. Selle on ära tundnud ka seni sotsiaalsetest ideedest vägagi kaugel seisnud parteide poliitilised tuulenuuskurid. Miks muidu on IRL-i konservatiivid asunud toetama astmelist tulumaksu, mida alles hiljuti peeti saatana sigitiseks, ja miks muidu on reformistid kukkunud kiitma universaalseid lapsetoetusi, mida vaid aasta eest naeruvääristati kui lennukilt raha külvamist? Vahetult valimiste eel radikaalselt muutunud retoorika on vaid tühjad sõnad,“ märkis Mikser oma kõnes üldkogule.

„Aga miks on Eestile vaja, et inimesed toetaksid just sotsiaaldemokraate? Mis on see unikaalne visioon, see väärtus ja kvaliteet, mida tahavad, oskavad ja suudavad pakkuda üksnes sotsiaaldemokraadid? Kahe sõnaga kokku võttes: need on suuremad võimalused ja suurem turvatunne,“ pöördus ta oma erakonnakaaslaste poole.

Sotsiaaldemokraadid seisavad oma liidri kinnitusel inimeste Eesti eest, kõigi Eesti inimeste eest. „Meie eesmärgiks on pakkuda paremaid võimalusi päev-päevalt rasket tööd tegevatele Eesti peredele - võimalust saada oma töö eest väärikat palka, võimalust saada õigeaegselt kvaliteetset arstiabi, võimalust olla üheaegselt hea lapsevanem ja oma tööandjale hea töötaja,“ rääkis Mikser.

„Meie eesmärgiks on luua kõigile Eesti noortele võimalus saada hea haridus ja tegelda oma huvide ning hobidega, võimalus oma anded välja arendada. Meie eesmärgiks on luua Eesti ettevõtjatele võimalused, et nende ettevõtted saaksid tulu teenida ja areneda, et nad saaksid investeerida oma ärisse, innovatsiooni, uutesse tehnoloogiatesse, uutesse töökohtade loomisse ja oma töötajate kvalifikatsiooni ja tervisesse,“ ütles Mikser. Inimeste Eesti peab olema paik, kus inimesed saavad hirmu tundmata tegelda eneseteostusega, teha tööd ja kasvatada lapsi, lisas ta.

Pikemalt peatus ta nutika lastetoetuse sisseseadmisel ja miinimumpalga tõstmisel 800 euroni kui
võtmetähtsusega meetmetel. „Oleme oma tegudega tõestanud, et seisame oma lubaduste eest ja teeme need valitsuses ka teoks. Oleme ainsad, kes on julgenud ausalt puudutada ka eelarve tulupoolt ja öelda, kuidas kavatseme planeeritavaid meetmeid rahastada,“ sõnas Mikser. „Ma loodan väga, et Eesti valijad oskavad eristada kampaania kassikulda sisukatest eesmärgipüstitustest ja eristada valimistulemuse jaoks kriitilistele sihtgruppidele suunatud poliitilisi kingitusi pikaajaliste arengueesmärkide saavutamisele suunatud hädavajalikest reformidest.“


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.