Parts: OECD soovitust madalapalgaliste makse langetada ei tohi ignoreerida (4)

Juhan Parts (Foto: IRL)
28.01.2015 17:51

IRLi peaministrikandidaat Juhan Parts ütles täna OECD poolt avaldatud Eesti majandusülevaadet kommenteerides, et madalat palka saavate inimeste makse tuleb langetada, sest see parandab inimeste toimetulekut ja elavdab Eesti majandust.

„OECD juhib mitmendat korda tähelepanu sellele, et madalat palka saavate inimeste maksukoormus on Eestis kõrge ning selle langetamine tõstaks Eestis tööhõivet. Sama soovituse on Eestile viimastel aastatel esitanud ka IMF ja Euroopa Komisjon,“ märkis Parts.

„IRLi maksureform on koos maksuasjatundjatega viimistletud seaduseelnõuks ja esitatud Riigikogule. See on rakendatav ja tegelikku mõju omav lahendus ühele tänase Eesti teravaimale probleemile. Reformierakonna ja sotsiaaldemokraatide valitsuse kava tõsta üldist maksuvaba miinimumi 10 euro võrra aastas ei anna reaalses elus tuntavat efekti," rääkis Parts, kes kutsus ka teisi erakondi, kes seni on suhtunud skeptiliselt IRLi ideesse vähendada madalapalgaliste maksukoormust, oma seisukohti korrigeerima.

„Madalapalgaliste maksureform lähtub põhimõttest, et ka maksude kaudu tuleb eeskätt soosida inimeste isehakkamasaamist. Ei ole otstarbekas maksustada ühelt poolt tulumaksuga ja teiselt poolt anda sotsiaaltoetusi inimestele, keda võiks aidata maksusoodustuste abil,“ lõpetas Parts.

IRL esitles madalapalgaliste maksureformi kava avalikkusele 2014. aasta augustis ning saatis septembris eelnõu arvamuste ja ettepanekute esitamiseks erinevatele organisatsioonidele ja huvirühmadele. Selle aasta alguses andis IRL eelnõu riigikogu menetlusse.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.