Savisaar valimiskonverentsil: Keskerakond on “jah” erakond

Edgar Savisaar (Foto: Postimees/Scanpix)
Keskerakond
12.01.2015 13:06

Tänasel Keskerakonna valimiskonverentsil ettekandega esinenud erakonna esimees Edgar Savisaar rõhutas, et kui kõik teised erakonnad leiavad, et majandusvaldkonnas pole võimalik midagi olulist ette võtta, siis Keskerakond arvab teisiti.

“Mulle jääb üha enam mulje, et kõik teised erakonnad on justkui ühel meelel selles osas, et ega Eestis polegi võimalik majandusvaldkonnas midagi olulist ette võtta. Nii poliitikud kui ka välja drillitud eksperdid leiavad, kuidas sõltume kõiges ja täielikult väliskeskkonnast,” rääkis Savisaar, “Eesti valitsus saabki nende meelest ainult pisiasjade kallal nokitseda, ja sedagi vaid siis kui selle peale Brüsselis, Moskvas või Washingtonis neile heakskiitvalt noogutatakse. See ei pea aga nii olema!”

“Ma ei oskagi öelda, millisest hetkest täpselt hakkas Eesti kaotama energiat, hoogu ja loomingulisust. Aga juba viimased kaks valimisperioodi saavad kõik uued algatused ja sisulised ideed vastuseks vaid “ei”. Sest kui need ideed ei ole tulnud valitsusest, siis on nad järelikult halvad ja tuleb kõigi vahenditega torpedeerida. Probleemid on ilmsed, aga nende lahendamiseks ei võeta midagi ette. Eestist on saanud “ei” riik,” nentis Savisaar.

Keskerakonna esimees rõhutas, et Keskerakonna poliitika on alati olnud teistsugune. “Meie oleme “jah” lahenduste poolt. Me oleme euroopalike lahenduste rakendamise võimalikkust edukalt tõestanud Tallinnas ja pärast 1. märtsi toimuvaid Riigikogu valimisi teeme seda ka terves Eestis. Sest Keskerakonnal on retsept ja oskused Eesti taaskäivitamiseks.”

“Meie poliitika on üdini euroopalik. Põhirõhk on pandud töökohtade loomisele ja majanduskasvu saavutamisele terves Eestis, esmavajalike kaupade ja teenuste hindade leevendamisele ning eakate inimeste probleemide lahendamisele. Need on tänase Eesti arengu põhiküsimused. Astmeline tulumaks, hindade langetamine, vaesusega võitlemine, tasuta ühistransport üle Eesti, 1000-eurone alampalk. Need on vaid mõned näited sellest, mida sisaldab Eesti Keskerakonna valimisprogramm 2015. aasta Riigikogu valimisteks. Võib olla oleks veelgi õigem öelda, et tegemist on plaaniga. Süsteemse ja üksikasjaliku plaaniga, mida valitsuses rakendades anname oma riigile tagasi selle algse olemasolu mõtte. See on kaasaegne manifest kõigile Eestimaa rahwastele!” rõhutas Savisaar.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.