Pakosta: energiavaesusest tingitud tulesurmasid saab ära hoida

Liisa Pakosta (Foto: IRL)
13.01.2015 14:02

IRLi fraktsioon andis täna riigikogus menetlusse eelnõu, mille kohaselt tuleb võrguettevõtetel edaspidi teavitada kohalikku omavalitsust sellest, kui kavatsetakse kellegi majapidamises välja lülitada elektrienergia tarbimise võimalus.

Eelnõu eestkõneleja Liisa Pakosta sõnul on Päästeamet viidanud asjaolule, et 35 protsendis hoonetest, kus on olnud hukkunuga tulekahjud, pole elektrit ning sooja saamiseks kasutatakse lahtist tuld.

„IRL eelnõu pakub probleemile kiiresti toimivat lahendust, mis ei too kaasa olulisi lisakulutusi võrguettevõtetele ning ei lisa ühtegi olemuslikult uut ülesannet kohalikele omavalitsustele. Selle tulemusena saab omavalitsus võrguettevõttelt aktuaalse info, mille alusel kiiresti reageerida ja probleemile lahendused leida, kui kellelgi on tekkinud probleeme oma elektriarvete tasumisega,“ rääkis Pakosta.

„Omavalitsus saab kuni 90 päeva aega, et aidata probleemile lahendus leida. Nii peaks olema välistatud olukorrad, kus väikeste lastega pere või üksik vanainimene, kes on lihtsalt sattunud toimetulekuraskustesse, jääks ilma elektrita,“ rõhutab Pakosta.

„Pere, kes ei tule toime oma energiakulutustega, võib saada näiteks toimetulekutoetust või muud abi kohalikult omavalitsuselt. Mujal Euroopas kasutatakse ka näiteks väiksema võimsusega kilbi paigaldamist - toimivaid ja vastutustundlikult eluohtlikke olukordi ennetavaid võimalusi on palju,“ ütles Pakosta. 

Tema sõnul kuulub riskirühma 6100 lastega peret, kes täna saavad toimetulekutoetust, mis katab eluasemekulud, sealhulgas energiakulud. Probleemid võivad tema sõnul tekkida eelkõige külmemal talvel, kui inimeste kulutused energiale on tavapärasest suuremad.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.