Silver Kuusik: valimiste võitja on teada (3)

Silver Kuusik
Silver Kuusik
26.01.2015 10:06

Kas ainsa riigina, kes kasutab e-hääletust maailmas, saame ennast nimetada Euroopa IT-tiigriks või peaksime ennast nimetama Valgevene demokraatia esindajaks, kus võimu nimel on kõik lubatud?

See, et viimastel valimistel pidevalt vvk.ee koduleht tõrgub ei ole mitte kokkusattumus vaid kokkusättitavus, mille käigus tõenäoliselt tulemustele viimane lihv antakse. Veel tekib ka küsimus, miks on vaja e-valimiste salvestised hävitada. Minule isiklikult on nende asjaolude taustal valimiste võitja ette teada, selleks on taas Reformierakond. Ükskõik kui hädine poleks see seltskond loosungi taga, minnakse ikka kindlalt edasi. Küsimus on kuhu minnakse?

Registreeritud 51 000 töötutut, kümned tuhanded nälgivad lapsed, 100 000 võõrsil töötavat eestlast - need on ainult mõned kurvad numbrid, mida vaadates ei saa aru kuhu edasi. Leian, et hoopis peatuma peaks korraks, olukorda analüüsima ja võibolla tagasi minema. Minema tagasi aega, kus maal töötasid poed ja postkontorid, kus ühistransport toimis, kus rahval oli usk oma riiki. Eesti rahvas pole saanud seda teed, mille ta valis taas-iseseisvumise aastatel. Eesti rahva valitud valisid riigi, mis teenib üksikuid ja valituid.

Eesti sotsiaalsüsteem on lõhki. Tänased 430 000 eakat toidame me veel kuidagi ära, aga kes toidab meid siis kui minu vanused ja nooremad jõuavad pensioniikka? Arvestagem asjaolu, et rahvastiku arv kahaneb pidevalt. Ma ütlen teile vastuse, igal juhul on riigikassa selleks ajaks lõhki ning kui tänane noor pole suutnud piisavalt kõrvale panna, tuleb paratamatult vanaduses näguripäevi näha.

Sotsiaalsed garantiid Eestis on olematud. Kui inimene kaotab töövõime, kaotab ta ka elamisväärsed tingimused. Olukord, kus elatakse arve maksmisest arve maksmiseni ning selle vahel süüakse kõige odavamat toitu, pole kohane ühele Euroopa töökaimale rahvale. Kui nüüd see inimene peab hakkama ka endale näiteks ravimeid ostma, ei tule ta enam endaga kuidagi toime.

Eesti riik vajab vahetust. Vahetada tuleb võim ja seal olemise põhimõtted. Ärge valige neid, kellel on selleks juba võimalus olnud ja kes on teid alt vedanud. Ärge jätke ka valima minemata. Viimastel valimistel on kuskil 40 % kodanikest, kes arvab, et neist midagi ei sõltu. No kuidas veel sõltuks kui see ca 300 000 inimest näiteks Toompeale kõnniks...

Andke võimalus uutele või valige neid, kes on teid kuulanud ja antud lubadusi täitnud.

Valige inimesed, kes on kompetentsed ja oma eriala tundvad, sest neid vajab Eesti riik hetkel kõige rohkem!


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.