Rait Maruste: kodakondsuspoliitika alused ei muutu

Rait Maruste (Foto: Reformierakond)
22.01.2015 9:21

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Rait Maruste (Reformierakond) sõnul püsivad omariikluse taastamisest peale kehtinud konservatiivse kodakondsuspoliitika põhialused muutumatuna.

Maruste märkis täna riigikogus kodakondsusseadust muutva eelnõu (737 SE) kolmandal lugemisel Reformierakonna fraktsiooni nimel peetud kõnes, et vabariigi taastamisel seatud kodakondsuspoliitika oli taotluslikult konservatiivne ja alalhoidlik, et kaitsta meie rahvust, keelt ja kultuuri.

„Tänased olud ei ole enam võrreldavad toonastega ning uued tingimused eeldavad muudatusi, mis lahendaks probleemid nende inimeste jaoks, kes on jäänud regulatsioonide vahele. Laias plaanis on need probleemid väheolulised, kuid üksikisikute või väiksemate inimgruppide jaoks on see mure igapäevane,“ selgitas riigikogu liige.

„See, et üle 65-aastaste puhul jäi eksamivorm suuliseks või alaealistelt ei võeta Eesti kodakondsust ning täisealiseks saades peavad nad ise valima kodakondsuse, ei muuda meie riigikorralduse põhimõtteid, küll aga muudab puudutatud inimeste olukorda kergemaks. Eesti peaks leidma sõpru, mitte looma Eestis pettunuid,“ lisas saadik.

 „Kokkuvõttes säilitame kodakondsuspoliitika alused ja konservatiivsuse, kuid lahendame nende inimlikud mured, kes siiani olid jäänud süsteemi hammasrataste vahele,“ lausus Maruste.

Eelnõu menetlemisel esitas kolm muudatusettepanekut Keskerakond ning kolm muudatusettepanekut riigikogu põhiseaduskomisjon. IRL ei esitanud ühtegi muudatusettepanekut.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.