Eesmaa: välisminister peaks kaaluma vabandamist

Enn Eesmaa (Foto: Keskerakond)
16.01.2015 10:30

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa leiab, et Soome suursaadiku väljakutsumine välisminister Keit Pentus-Rosimannuse poolt on liialdus, mis võib kahjustada Eesti ja Soome suhteid.

“Sarnaselt mitmele teisele poliitikule leian, et välisminister ei käitunud õigesti kui tekitas seesuguse diplomaatilise intsidendi, et mitte öelda konflikti,” ütles Eesmaa, “hoogsalt lähenevad valimised panevad loomulikult poliitikuid kõiki esinemisvõimalusi ära kasutada, kuid välispoliitikas ei ole kohta valimiskampaanial.”

Eesmaa rõhutas, et Eesti suhted Soomega on nii lähedased, et puudub vajadus seesugusteks avalikeks protestideks. “Soomlased on meie head sõbrad, kes kindlasti Eestile halba ei soovi. Eesti-Soome suhted on sedavõrd lähedased, et ka ministrite tasandil on võimalik võtta telefon ning arusaamatused omavahel selgeks rääkida. Just isiklik suhtlus ja läbirääkimised aitavad seesuguseid küsimusi lahendada. Suursaadiku vaibale kutsumine aga kannab endas suuresti avalikkuse tähelepanu saamist, mis on ka saavutatud — nii Eesti kui ka Soomes.”

“Välisminister peaks tekkinud olukorra üle järele mõtlema ning kaaluma vabandamist oma liialdatud reaktsiooni pärast. Loomulikult on välisministril õigus Soome kolleegide kriitikaga mitte nõustuda, kuid antud juhul ei olnud tema käitumine õigustatud,” lisas Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.