Savisaar: Reformierakonna 1% edumaa - mida sellest arvata?

(Foto: Postimees/Scanpix)
20.02.2015 11:00

Head Keskerakonna kandidaadid Riigikogu valimistel!

Teie olete 125 meest ja naist, kelle tööst ja edust sõltub see, kas Eestile avaneb 1. märtsil võimalus muutusteks või jätkub reformistlik allavandumine.

Nüüd on see siis juhtunud. Nagu ma mõned päevad tagasi ennustasin, käis Reformierakond Postimehe vahendusel välja EMORi uuringu, mis näitab nende 1% edumaad Keskerakonna ees. Järgmised nädal aega räägivad nad ainult sellest ühest protsendist, nagu oleks see nende viimane lootusekiir ja samal ajal kindlasti maini, et sama uuring näitab tegelikult, et nende toetuse 2% langust samal ajal kui meie toetus on püsinud stabiilsena. See ei ehmata ega üllata, sest me olime selleks algusest peale valmis, et just nii läheb.
Sama käekiri, samasugune meedia ja küsitlustulemustega manipuleerimine on käinud kõikidel viimastel valimistel. Midagi uut ei ole. Reformierakonnale tuleb au anda, neil on endiselt pihus nii meedia kui riigi suurim arvamusuuringute firma. Kuid me pole papist poisid ja tüdrukud.

Muidugi tuleb meil nüüd asuda võitlusesse, sest selle 1% uudise eesmärk on meie valijaid heidutada. Ja see kindlasti toimib. See viib meilt hääli ja on meie asi need hääled tagasi teenida.

Tehke nii:

* Kõik pingutused, mida olete plaaninud teha tänasest kuni valimiste päevani - tuleb kahekordistada. Kui plaanisite olla tänaval iga päev neli tundi, siis tuleb olla kaheksa. Kui kavandasite käia ukselt uksele iga õhtu tunni, siis nüüd tuleb minna ja teha kaks. Kui plaanisite jaotada sada materjali, trükkige kakssada. Alustada tuleb nüüd ja kohe, mitte homme ja mitte ülehomme.

* Kõik, keda saate võtta appi kampaaniat tegema, tulgu nüüd. Seis on kriitiline, meie valijat püütakse hirmutada, meie asi on inimesi julgustada. Me seisame kindlalt muutuste poolel, me teeme ära 1000 eurose alampalga, me kehtestame astmelise tulumaksu - aga ainult siis kui saame selleks rahvalt selge mandaadi. Kutsuge appi sõbrad ja lähedased. Tegutsege.

* Eelvalimised käivad, olge aktiivsed. Selgitage inimestele igal kohtumisel, põgusal ja pikemal, et paraku ei saa Keskerakond oma valijaid aidata kui me ei võida Reformierakonda. Olgu me võit või ühehääleline, siis ja ainult siis saame päriselt midagi ära teha.

Kui vahe on 1%, siis tähendab see ligikaudu 5500 inimese häält valimistel. Kui keegi tahab mulle väita, et Eesti suurima liikmeskonnaga, kõige pikemate traditsioonidega erakond ei suuda tasa teha 5500-häälelist kaotusseisu kui valimiste päevani on jäänud üle nädala, siis ma naeran selle inimese välja.

Me suudame ja me oskame, kuid me peame tegutsema. Kui vajate minu abi, siis küsige.

Side lõpp!
Edgar


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.