Mihhail Korb: Millisele kogukonnale minister hämab?

Mihhail Korb (Foto: Keskerakond)
19.01.2015 17:53

Riigikogu liikme Mihhail Korbi hinnangul peab haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski selgelt välja ütlema, mida plaanib minister teha, et parandada venekeelsete noorte eesti keele tundmist. Korbi sõnul püüavad sotsid täna jätta eri kogukondadele erinevat muljet.

„Ossinovski püüab venekeelsele valijaskonnale jätta muljet, justkui plaaniksid sotsid vene koolides tühistada 2011. aasta keelereformi, mille kohaselt toimub vähemalt 60 protsenti aineõppest eesti keeles ja 40 protsenti vene keeles. Samas Eesti meedias on räägitud teist juttu. Oleks huvitav teada, kellele minister siis vassib? Mis on sotside kava,“ küsib riigikogu liige Mihhail Korb.

Korb jätkas: „Keskerakonna seisukoht on aga alati olnud see, et me peame tagama noortele hea Eesti keele oskuse. Oleme seisukohal, et taoline 60-40 süsteem on sisuliselt poliitiliselt pealesurutud kemplemine. See muudatus tõi gümnaasiumiosa õpilastel kaasa motivatsiooni languse, mida näitavad ka nende õpitulemused. Selleks, et meie vene noorte eesti keele oskus paraneks, vajame ennekõike head õpetajat ja oskuslikku keeleõpet. Tänane süsteem aga ei tööta, tegemist on ülepolitiseeritud sammuga, mis toob koolidele ja õpilastele ainult kahju. Me kõik ju soovime, et meil oleks ühiskonnas hea keeleoskusega noored.“

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski vastas täna Riigikogus Keskerakonna fraktsiooni arupärimisele, mis puudutas vene õppekeelega koolides eesti keelele üleminekut.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.