Marek Ranne juhtmõte Riigikogu valimisteks

Marek Ranne (Foto: Erakogu)
Marek Ranne
26.01.2015 10:15

Miks kandideerin Riigikokku?
Mul on piisavalt tahet, julgust ja sirget selga, et seista Eesti rahva heaolu eest. Olen üks teie seast. Kes viib meie hääle Toompeale ja seisab meie huvide eest.
Põhjendamatult on inimesed lasknud endasse sisendada, et üksikkandidaadina Riigikokku pürgimine on lootusetu üritus. Suurparteid on teinud kõik selleks, et elimineerida varakult üksküritajaid, kes võiks ohustada nende omavoli. Üksikkandidaatidesse on senini suhtutud peamiselt ükskõikselt ja külmalt. Üksikandidaat ei ole katkuhaige, kellest peaks eemale hoidma, mööda vaatama või vältida. Ühtlasi võib nimetada mind ka protestihäälte kogujaks, et anda selliselt teada rahulolematusest riigi elukorralduse kohta.

Miks kandideerin üksikkandidaadina?
Selliselt olen sõltumatu parteipoliitilistest suunistest. Otsuste tegemisel saan tugineda tervele mõistusele ja südametunnistusele ning lähtuda kogukonna vajadustest. Üksikkandidaadina võtan endale vabatahtlikult vastutuse ettevõetud ülesannete ees. Parteid kardavad vastutust. Nad näiliselt hajutavad oma vastutuse ja tegelikult ei vastuta nad mitte millegi eest.

Mind häirib tõsiselt, et põhjendamatult laristatakse riigi raha - n.: valimiskampaaniate riiklik rahastamine, „katuseraha” jagamine, nõukogu liikme tasud jne. Koostöö riigi ja kohaliku omavalitsuse vahel on nõrk, mistõttu õigusnormide kehtestamisel ei arvestata kogukonna huve.

Riigikoguliikmeks valituna näen enda peaülesandena riigi ja kohaliku omavalitsuse vahel koostöö suurendamist. Ainult nii on võimalik tagada riigi toimimist tervikuna. Riigikogus vastuvõetud õigusnormid peavad toetama kogu Eesti arengut ja arvestama kogukonna vajadusi, mitte aga pärssima neid.

Oma tegemistes toetan: kultuuri, hariduse, spordi, maaelu, põllumajanduse ja tervishoiu edendamist. Miinimumpalga tõusu. Riigireformi läbiviimist. Sundüürnike probleemi lahendamist, teaduspõhist lähenemist uimastipoliitikale. Riigikogu valimiskorra muutmist (kautsjoni kaotamine, üleriigilised valimisnimekirjad jms) ja muid eestluse säilimise ja riigi toimimise jaoks olulisi teemasid.

Minu põhimõtted: ausus, avatus, koostöö ja tulemustele oriendeeritus tagavad läbipaistva Riigikogutöö, tihedama koostöö riigi ja kogukonna vahel.
Usun Eesti rahvasse, nende võimesse teha õigeid otsuseid õigel ajal.

Kuidas teen reklaami?
Tahan tõestada, et suuri rahasid kulutamata on võimalik saada parlamenti. Enda reklaamimiseks kasutan sõprade ja tuttavate tuge, milleks on sõbralt sõbrale, tuttavalt tuttavale minu tutvustamine.
Seljatame müüdi üksikkandidaadi kohta. Usun oma võimetesse teha suuri asju. Kuid saan teha seda teie toetusel ja kaasabil.

Üksmeeles peitub jõud!


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.