Simson: Reformierakonna maksupoliitilised arusaamad on iganenud

Kadri Simson (Foto: Keskerakond)
28.01.2015 13:31

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson sõnas tänase Riigikogu infotunni järel, et Reformierakonna kangekaelsus jätkata ainsa erakonnana ühetaolise maksusüsteemi propageerimist, tuleb Eestile kahjuks. Simsoni hinnangul on aeg iganenud reformarid valimiste järel pingile istuma jätta.

"Uudised sellest, kuidas värske Reformierakonna kandidaat Eerik-Niiles Kross ja tema ettevõtted pidevalt maksuametile võlgu on, sümboliseerivad ilmekalt reformierakondlikku arusaama rahaasjadest. Peaminister Rõivas võib ju särada ja kiita meie maksusüsteemi, kuid tegelikkuses on see sama vigane kui Krossi tagasimaksegraafik," sõnas Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Simson jätkas: "Ei ole just eriline saladus, et Eesti vajab terviklikku maksureformi. Keskerakonna ettepanek on, et Eestis tuleb kehtestada astmeline tulumaks ning taastada klassikaline ettevõtte tulumaks, mis aitaks senisest enam täita meie riigieelarvet. Sellisel juhul saaks riik tänasest enam hoolitseda enda inimeste eest."

"Maksumuudatusi tehes leiavad oravad vaid endale sobivaid argumente. Kui 28-st Euroopa Liidu liikmesriigist 21 piirab sõiduauto soetamisel sisendkäibemaksu mahaarvamist, siis see on nende jaoks argument. Kui aga vastu tuuakse fakt, et 28-st liikmesriigist 22 kasutavad astmelist tulumaksu, siis see enam ei sobi. Ma leian, et nende valimiste järel on reformaritel aeg valitsusest kõrvale jääda. Alles siis saab Eestis vajalikke muudatusi läbi viia," lõpetas Kadri Simson.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.