Jüri Ratas: Eestil sisuliselt puudub regionaalpoliitika

Jüri Ratas
9.01.2015 15:00

Sel laupäeval toimuval Eesti Keskerakonna valimiskonverentsil kinnitatakse Keskerakonna valimisplatvorm ning Riigikogu valimiste üleriigiline nimekiri. Riigikogu aseesimehe Jüri Ratase hinnangul peavad kevadiste valimiste järel võimule pääsevad erakonnad senisest enam tähelepanu pöörama regionaalpoliitikale.

„Eesti elu taas tõusule pööramiseks vajame selget muudatust riiklikus regionaalpoliitikas ning võimekaid omavalitsusi. Keskerakond on teinud korduvalt ettepaneku taastada kohalike omavalitsuste tulubaas kriisieelsele tasemele. Omavalitsustel peab olema piisavalt vahendeid, et oma ülesandeid korralikult täita. Lisaks näeme, et kohalikud omavalitsused võiksid saada suurema otsustusõiguse oma maksutulu kujundamisel. Näiteks kehtestades turismimaksu turistidele,“ sõnas Riigikogu aseesimees Jüri Ratas.

Ratas rõhutas, et lähenevate Riigikogu valimiste põhiteemaks on sündide arvu suurendamine ja inimeste väljarände pidurdamine.

„Kuni me pole suutnud pidurdada väljarännet ning taastada positiivset loomulikku iivet, ei saa ükski poliitik olla Eesti arenguga rahul. Seetõttu tuleb kõigil erakondadel pakkuda valimistel välja omapoolseid ettepanekuid rahvastikukriisi lahendamiseks. Sealhulgas on kindlasti vaja suurendada ühiskonna sidusust ning tugevdada kohalikke omavalitsusi. Eesti elukeskkond peab eeskätt väiksemates valdades ja linnades oluliselt paranema.“

„Maapiirkondades uute töökohtade loomiseks on Eestis vaja läbi viia terviklik maksureform, millega kehtestataks astmeline tulumaks ja taastataks klassikaline ettevõtte tulumaks näiteks 12-protsendilise määraga. Kusjuures 8% suunaksin riigile ja 4% vastavale linnale või vallale, kus kasum teenitakse. Seeläbi oleksid kohalikud omavalitsused motiveeritud ja kohustatud aktiivselt panustama ettevõtluskeskkonna arendamisse ja töökohtade loomisesse,“ selgitas Ratas. „Ühtlasi jätaksin riigile õiguse kehtestada väiksematele ettevõtetele maksuerisusi sõltuvalt asukohast, töötajate arvust ning kasumimäärast.“


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.