Mihhail Stalnuhhin: Keskerakonna algatatud lesepension on sammuke realiseerumisele lähemal

Mihhail Stalnuhhin (Foto: Keskerakond)
28.01.2015 17:53

Täna läbis Riigikogus esimese lugemise Keskerakonna fraktsioon algatatud seadusmuudatus, mis tagaks vanaduspensionäridele abikaasa surma korral lesepensioni.

Eelnõu algataja Mihhail Stalnuhhini sõnul suurendab antud seadus üksi jäänud pensionäride sissetulekut ning aitab senisest enam väärtustada abielu.

"Mul on suur rõõm näha, et Keskerakonna algatatud lesepensioni eelnõu on kindlalt liikumas seaduseks saamise suunas. Me teame, et Eestis on väikesed toetused ning isegi kahe pensioniga on raske toime tulla. Üksi jääva pensionäri tingimused halvenevad aga drastiliselt. Seetõttu tulebki Eestis kehtestada lesepension, mis aitaks leevendada üksi jäävate vanurite elustandardi langust,“ sõnas eelnõu algataja Mihhail Stalnuhhin.

Stalnuhhini sõnul näitab statistika, et Eesti 65-aastastel naistel jääb elada keskmiselt veidi enam kui 18 aastat. Sama vanadel meestel aga viis aastat vähem. Seega tuleb naistel keskeltläbi viis aastat lesepõlve pidada.

"Nüüd, mil esimene lugemine on läbitud, tuleb seadusmuudatusega hoogsalt edasi minna. Ma tõesti loodan, et valitsuskoalitsioon ei toetanud meie ettepanekut vaid seetõttu, et enne valimisi tahetakse kõigile meeldida ja tegelikkuses jäetakse meie ettepanek nö sahtlisse,“ lõpetas Stalnuhhin.

Pensioni saamise tingimuseks on, et abielu peab olema kestnud vähemalt 16 aastat ning koos on kasvatatud vähemalt ühte last. Isikule ei määrata lesepensioni juhul, kui see on tema enda pensionist väiksem. Eelnõu kohaselt jõustuks seadus 2016. aasta alguses.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.