Reinsalu: IRL algatab eelnõu vabastamaks kuni 500-eurone palk tulumaksust

Urmas Reinsalu (Foto: IRL)
IRL
12.01.2015 12:55

IRLi riigikogu fraktsioon annab algaval istungjärgul riigikogus menetlusse eelnõu, millega vabastatakse madalapalgalised inimesed tulumaksu maksmisest. Eelnõu kohaselt ei pea kuni 500 eurose palga pealt enam tulumaksu maksma.

Samuti maksavad eelnõu järgi vähem tulumaksu ka kõik, kelle palk on vahemikus 501-846 eurot – nende maksuvaba tulu suurus väheneb sõltuvalt sissetulekust lineaarselt. Madalapalgaliste maksuvabastusega suurenevad sihtrühma sissetulekud kuni 69 eurot kuus ehk 830 euro võrra aastas.

IRLi esimehe ja riigikogu fraktisooni juhi Urmas Reinsalu sõnul tahab IRL anda eelnõu algatamisega selge signaali, et IRL on omalt poolt ära teinud kõik ettevalmistused, et madalapalgaliste maksureformi saaks rakendada järgmise aasta algusest.

„IRLi väljakäidud maksuvabastus puudutab rohkem kui 300 000 töötavad inimest. Me ei pea mõistlikuks koguda väikese palgaga inimestelt sadu eurosid makse, et need siis hiljem sotsiaaltoetustena tagasi jagada. Parem suurendame nende inimeste sissetulekuid ja väärtustame nende tööd,“ rääkis Reinsalu.

Tema hinnangul paraneb maksureformi tulemusena madalapalgaliste elatustase, mille tulemusena suureneb sisetarbimine, mis omakorda ergutab majanduskasvu. Reinsalu toonitas, et IRLi maksureformiga kedagi täiendavalt ei maksustata: ühtegi uut maksuastet ei looda ning senised maksuvabastused jäävad kõigile kehtima.

Reinsalu sõnul on siiani maksuvaba tulu piiri tõstetud kõigil võrdselt sõltumata inimese sissetulekust ja korraga väikeste sammude kaupa. „Reformierakond tahab samadel alustel maksuvaba tulu ka edaspidi tõsta, kuid see on ebaefektiivne ja kulukas lähenemine. Kui tõsta tulumaksuvaba piir näiteks 500 euroni kõigile inimestele sõltumata tema palga suurusest, oleks selle kulu riigieelarvele kuni 540 miljonit eurot – see on neli korda kallim, kui IRLi väljapakutud lahendus ja seega riigile selgelt ülejõu käiv,“ lõpetas Reinsalu, kelle sõnul on riigieelarves raha olemas, et jõustada IRLi eelnõu järgmisest aastast.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.