Mikser: Eesti peab moraalselt ja füüsiliselt olema valmis ennast kaitsma

Sven Mikser
12.01.2015 13:12

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser tutvustas üldkogul erakonna julgeolekupoliitikat, rõhutades kaitsekulutuste taseme säilitamise vajadust, kiirreageerimisvõimeliste üksuste mehitamist, reservstruktuuri ja Kaitseliidu tähtsust ning tihedat koostööd NATO liitlastega.

“Eesti moraalne ja füüsiline valmisolek ennast kaitsta on pingestunud rahvusvahelises julgeolekuolukorras erakordselt oluline. Me elame jätkuvalt ohtlikus maailmas ja seetõttu lubame me hoida Eesti kaitsekulutused vähemalt kahe protsendi tasemel SKT-st ja kasutada seda ressurssi parimal viisil Eesti kaitsevõime hoidmiseks ja arendamiseks,” ütles SDE esimees Sven Mikser.

“Keskendume kiirreageerimisvõimeliste üksuste täielikule mehitamisele ja varustamisele ning maakaitse arendamisele. Säilitame ajateenistuse moel, mis võimaldab terviklike üksustena reservi arvata hea väljaõppe saanud ning üksustena kokku harjutanud reservistid,” lisas Mikser.

Samuti lubas Sven Mikser tagada, et reservstruktuuri ettevalmistuse taset hoitakse läbi regulaarsete reservõppekogunemiste, millel osalemist motiveeritakse koostöös tööandjatega ja viisil, mis võtab arvesse nii kaitsekohuslase sissetulekut tsiviilelus kui ka tema sõjaaja ametikoha vastutuse määra.

“Soodustame vabatahtlike liitumist Kaitseliiduga ning tagame Kaitseliidule ressursid kõigi liitujate aktiivseks kaasamiseks ja väljaõppeks,” ütles Sven Mikser.

Sven Mikser lubas tagada kõrge situatsiooniteadlikkuse ja piisava eelhoiatuse, arendades selleks oma luurevõimekusi ja tehes tihedat koostööd nii NATO-liitlaste kui Läänemereäärsete partneritega.

Samuti lubas ta seista kindlalt selle eest, et NATO heidutushoiak Läänemere regioonis ja liitlaste kohalolek Eesti territooriumil on tugev ja nähtav ning annaks vastasele selge sõnumi, et agressiivsetele sammudele järgneb paratamatult liitlaste kohene ja ülekaalukas vastus. “Me loome vajalikud väljaõppetingimused ja taristu ning pakume vastuvõtva riigi toetust, mis on vajalikud Eestisse lähetatud liitlasüksuste võõrustamiseks,” ütles Mikser.

“Me seisame selle eest, et nii meie enda kui ka NATO plaanid Eesti kaitsmiseks on realistlikud, ressurssidega tagatud ja läbi harjutatud ning adresseerivad kõiki ohustsenaariume,” kinnitas Mikser.

“Julgeolek on jagamatu ja nii oleme me valmis panustama rahvusvahelisse julgeolekusse osaledes NATO, Euroopa Liidu ja ÜRO poolt juhitavatel rahvusvahelistel operatsioonidel. Meie liitlaste mured on ka meie mured. Võigas rünnak Prantsuse ajakirjanike vastu meenutab meile valusal moel seda, et Euroopa ei ole äärmusluse ja terrori suhtes immuunne ja et euroopalikke alusväärtusi tuleb iga päev kaitsta,” lisas Sven Mikser.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.