Riina Solman: Tallinna linnavalitsus tahab toidupakid rakendada valimisvankri ette

Riina Solman. (Foto: IRL)
23.01.2015 9:20

„Raha eraldamine toidupakkide jagamiseks vahetult enne valimisi ei ole muud kui valimiskampaania,“ tõdes Solman. „Mõni aeg tagasi oli linnapeal plaanis kaaperdada ka Toidupanga idee ja käivitada maksumaksja raha eest toidupanga-laadne osakond Lasnamäe turul. Idee jäi soiku, sest toidupanga kaubamärki ei olnud võimalik omastada.“

„150 000 eurot on aga toidupakkide jagamiseks esimeses kvartalis juba volikogu otsusega - olenemata opositsioonisaadikute vastuhäältest – eraldatud. Nüüd on Tallinna linnal võimalus koostöös Tallinna Toidupangaga toiduabiks eraldatav raha kasutada mõistlikumalt ning vähemate kuludega, kui Tallinn seda vaid soovib,“ ütles Solman.

„Lisaks säästaks Eesti ja Tallinna Toidupanga kaasamisega nende linnaametnike tööaega, kes peaksid linnapea idee kohaselt toidupakke jagama hakkama,“ ütles Solman. „Ka linna sotsiaalhoolekande tegevuskulude väheseid ressursse saaks toidupakkide jagamise asemel seadusega ettenähtud sotsiaalteenuse osutamisele kulutada.“

Solman lisas, et Toidupangal on aastatepikkused kogemused, oskused ja võimalused, et jagada laiali Tallinna abivajajatele ette nähtud toiduabi. „Tallinna Toidupank on juba 2010. aastast korraldanud toidupakkide jagamist koostöös Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekande osakondadega. Tallinna Toidupanga kaudu jagatakse igal aastal linna abivajajatele umbes 40 000 toidupakki. Neist 20 000 jagatakse läbi linnaosavalitsuste, seda tehakse täiesti tasuta, kaasates vabatahtlike abi. Toidupank on täna võimeline andma toiduabi senisest suuremal määral, kui linnavalitsus seda temalt telliks ja vastava infoga varustaks,“ ütles volinik.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.