Urve Palo: rahvastiku kasvuks on vaja sotsiaaldemokraatlikku pööret (3)

Urve Palo
16.01.2015 16:54

Rahvaarvu vähenemine on kogu Eesti jaoks suur mure. Seitse aastat tagasi, rahvastikuministrina, rääkisin Eesti iibe tõstmise olulisusest ja riigi panusest selleks. Tänaseks oleme riikliku jõulise sekkumiseta olukorras, kus seisame silmitsi vananeva rahvastikuga. Eriti kurvaks teeb asjaolu, et meie rahvastik on vähenenud ka nende noorte inimeste võrra, kes on siirdunud elama välismaale.

Sotsiaaldemokraatide jaoks on oluline iga inimene. Soovime luua inimeste Eestit, kus on tagatud perede turvatunne ning igaüks leiab rakenduse ja väärika tasu selle eest.

Esimene samm on astutud käesolevast aastast tõusnud lapsetoetuste näol. Kindlasti jätkame perede turvatunde suurendamisega. Selleks peab igaühel olema võimalus saada töö eest väärikat palka ning olla üheaegselt nii hea lapsevanem kui ka töötaja tööandjale. Lapsevanematel peab olema kindlus, et kõigil Eesti noortel on võimalus saada hea haridus ja tegeleda oma huvide ning hobidega, võimalus oma võimeid ja andeid välja arendada ning rakendada neid iseenda, oma pere ja Eesti riigi heaks.

Sotsiaaldemokraatide eesmärgiks on luua Eesti ettevõtjatele võimalused, et nende ettevõtted saaksid tulu teenida, kasvada ja areneda, et nad saaksid investeerida oma ärisse, innovatsiooni, uutesse tehnoloogiatesse, uutesse töökohtade loomisse ja oma töötajate kvalifikatsiooni ja tervisesse. Eestist peab saama tark ja tugev riik, kus sünnivad uued ideed ja muudetakse maailma, see on koht, kuhu pigem tullakse, kui et lahkutakse.


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Riigikogu valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.