Bulgaarias on europarlamendi valimiste eel teemaks valimispettus ja Venemaa

Arp Müller
21.05.2014 20:37
Rubriik: "Euroopa valib"

Bulgaarias elav Janek Balõnski rääkis Vikerraadio saatelõigus "Euroopa valib", et sealt Euroopa Parlamenti minev seltskond hakkab selgelt peegeldama Bulgaaria venemeelset olukorda.

"Valimispettuse analüüs on praegu suur teema," rääkis Balõnski, seletades, et eelmiste valimiste ajal leiti ühest trükikojast sedeleid ning kuigi midagi ei suudetud tõestada, jäi rahvale jäi kahtlane tunne, et neid sedeleid ei oleks tohtinud seal olla, mistõttu käiakse nüüd seda igal pool uudistes selgitamas. "Seetõttu on muudetud ka valimissedeleid, need on nummerdatud ja iga sedeli küljest saab inimene endale kaasa võtta selle nummberdatud osa, et sellega saaks justkui hiljem midagi kontrollida. Ühesõnaga üritatakse asja teha läbipaistvamaks ja vältida kahtluste tekkimist hiljem valimispettuse osas. Aga protseduur on sellega läinud keerulisemaks."

Sisuliste teemade poolt on õhus energia ning Ukraina ja Venemaa. Balõnski rääkis, et Bulgaarias alustatakse Venemaaga gaasitrassi ehitamist ja Euroopa Liit on seda pidurdanud. Kuna gaasitrass on Bulgaariale kasulik, on nad EL-is ka Venemaa sanktsioneerimise vastu hääletanud. "Üldine hoiak bulgaarlaste hulgas on ikkagi Venemaa poolt, eelkõige ka seepärast, et turistid on suuresti Venemaalt ja väga palju vene raha on kinnisvaras," seletas ta.

"Juhtivad parteid, kes on praegu valitsuses, on Venemaad pooldavad ja nendest parteidest kindlasti saab mitmeid inimesi europarlamenti," usub Balõnski. "Parlamenti pääsev seltskond hakkab vägagi kajastma tänast olukorda Bulgaarias."

Rääkides suhtumisest Venemaasse nentis Balõnski, et bulgaarlased ei saa aru, miks Venemaa näiteks Baltimaade piirkonda destabiliseerib ning ka seoses Ukraina küsimustega ei ole info Venemaa ajaloost Balti riikidega sisuliselt nende jõudnud. "Mitmed on minu käest küsinud, miks te [Venemaa suhtes] nii negatiivsed olete," ütles ta. "Krimmi annekteerimise suhtes olen kohanud pigem sellist arvamust, et see on põline Venemaa, et võeti tagasi Vene alad. Omaks on võetud pigem Vene meedias levivad arvamused."

Toimetas
Tiiu Laks

Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Värsked uudised

Viimase 24h uudised