Üksikkandidaat Greete Reinsoni kiri valijatele (4)

Greete Reinson (Foto: Erakogu)
23.01.2015 14:50

Hea Valija !

Olen Greete Reinson, üksikkandidaat nr 966. Jäta see number meelde!

Sündinud 22.aprill 1992 a.

Olen Reinson & Partnerid Õigusbüroo OÜ ja MTÜ Väärtustades Vabadust juhatuse liige.

Kindlasti on Sul küsimus miks peaksite valima minu Greete Reinson´i nr
966 ?

Tänu oma tööle ja senisele elukogemusele olen palju puutunud kokku lihtsat inimest puudutavate probleemidega – millele seni meie poliitikud on vaadanud suuresti läbi sõrmede. Olen aus ka siis kui saan tänu Teile Valijad – Valituks! Mitte ei keera Teile selga ega unusta Teid peale valimisi! Aeg on muutuseks! Muutus algab aga meist enesest.

Minu valimisplatvormis on 3 põhipunkti mille eest kavatsen seista ja arutleda ka tulevikus kõik otsused läbi rahvaga. Just Sinuga hea Valija kes sa annad oma hääle mulle -mind usaldades ja Sind esindades riigikogus.

1. Ma algatan muudatuse valimisseaduses – muutes valimised läbipaistvamaks !

Põhieesmärk oleks valimissüsteemi muutmine. Rahvas valib otsevalimistel nii parlamendi kui presidendi. Eestis on esindusdemokraatia mille puhul rahvas teostab oma võimu kaudselt, esindajate kaudu. Esindusdemokraatia kõige suuremaks probleemiks võib pidada täieliku läbipaistvuse puudumist. Et seda vältida tuleb muuta süsteem otsevalimisteks. Ja valitud vastutavateks valijate ees! Kuni tagasikutsumiseni valijameeste poolt. Mitte nii nagu PRAEGU, et peale valimist valitud näitavad RAHVALE keskmist sõrme !

Põhimõtteliselt võib valimisi võrrelda notariaalse volituse tegemisega juristile. Ajada isiku nimel tema seaduslikke ja varanduslikke asju. Kuid kui volitatud isik osutub suliks on alati võimalik leping katkestada. Momendil Eestis justkui toimub demokraatlik avalik valimine. Kuid kui tuleb aeg sõlmida "notariaalne leping" muutub kõik salajaseks. Me ei tea tegelikult kas MEIE antud hääl läks ikka antud kandidaadile. Kes veel tegelikult tema poolt hääletasid... See kõik on järsku salajane. Hääle andmine on avalik aga edasi on asi salajane! Kuhu ja kellele see hääl tegelikult läks? Kui on demokraatlik ühiskond peab olema võimalik kontrollida kes kelle poolt hääletas. See ei ole ju
lapsepilastamine või VEB fondist raha varastamine, et peab salastama. Ja inimesed kes valisid mingi kandidaadi saavad alati tema ka tagasi kutsuda.

Näiteks mr X sai 1259 häält. Ja mahtus saadud häälte arvult 101 valitu sekka. Kuid osutus suliks ja 51% ehk 642 inimest otsustasid teda tagasi kutsuda.
Siis mr.X lahkub Riigikogust ja eelpoolmainitud 1259 kodanikku valivad uue esindaja. Kusjuures nn e-hääletuse puhul oleks süsteem veel ääretult lihtne. Praegu ju e-hääletuses on hääletamis tulemust ju võimalik kontrollida kuna isik tuvastas end ID-kaardiga. Praegult on e-hääletuses tegelikult suured lüngad just seetõttu, et valimistulemusi valijad ju ei näe. Täielik läbipaistmatus! Kui aga iga kodanik saab kontrollida valimistulemusi nagu bussiplaani kellaaegu ei saa ka tulemusi võltsida. Nagu praeguse e-valimise puhul paraku väga võimalik on. Ühesõnaga valijamees peab vastutama oma esindajate ees! Oluliselt raskemaks muutuksid nn."tagatubade" otsused. Praegult on asi naeruväärne demokraatia mõttes.

Mr. X-ile antud 1259 häält keegi ei kontrolli. Mr.X valijatele absoluutselt aru ei anna. Ainukene kellega ta peale valimisi arvestama peab on tema parteis kõrgemal seisvad isikud. Ja sõbrad-tuttavad 101 valitu seas. Nii ongi loodud olukord kus Riigikogus olemisest on saanud äriplaan. Kuidas rohkem ära varastada-skeemitada-petta ja teha endile paremad palgad-hüvitused ning ENNAST kaitsvad seadused. Samuti tuleb seadustada rahvaalgatused Riigikogus.

Säärane valijate ja valitu kinnitamine pluss kõik e-valimiste tehnilised eelised loob ka sootsa pinnase otsedemokraatia rakendamiseks riigi juhtimisel. Igaüks kes millestki ka tegelikult on huvitatud saab sõna sekke öelda ja see sõna ka LOEB ! Tänapäeval on see tehniliselt võimalik. Kui saab jälgida kõikide elektronposti ja kuulata pealt telefone saab ka fikseerita nende arvamusi kes tahavad arvata. Ah jaa kui ma õieti aru olen saanud siis praegu ju tänu nendele valimisnimekirjadele manipuleeritakse tulemustega kohutavalt. Algselt korjatakse hääled kokku ja siis ikkagi kusagil otsustatakse, et kes siis Riigikokku pääseb.

2.Riik peab hakkama seisma oma kodanike eest ja olema eeskujuks rahvale!

Hiljuti avaldati Postimehes artikkel "Eestist rohkem on üksikvanemaid vaid Lätis ja Sloveenias " 21. jaanuar 2015 13:55 . Tsiteerides valimistel kandideerivat erukindral Johannes Kert-i soovitust kohtumisel kooliõpilastega, et tüdrukutel tasub valida noormehi, kes on sõjaväes käinud. Ühtlasi nimetas erukindral J.Kert lontrusteks neid noormehi, kes sõjaväekohustusest hoiduvad. Ei ole normaalne kus meie riigikaitse ja julgeoleku teemadel võtab SÕNA minister/inimesed kes ei ole läbinud sõjaväeteenistust.Tsiteerides HEIMAR LENKI Kui üks noormees tunnistab, et tema on Eesti patrioot, siis palun tõestagu ta seda läbi kaitseväeteenistuse! Muidugi ei tohi me teha ülekohut ja solvata nõrgema tervisega poisse, kes armeesse ei sobi, või neid, keda usulised tõekspidamised ei luba tappa ja seega ka sõjaväe
ideoloogiat omaks võtta. Need poisid käigu abiteenistuses! Nemad on sellega kohustuse isamaa ees täitnud.

Taavi Rõivas ja Sven Mikser pole käinud sõjaväes ja millist eeskuju näitavad siis sellised meie noormeestele, tulevastele isadele ? Ole lontrus ja tee JOKK? Olen ise lapsi kasvatav üksikvanem. Kui ma oleks erukindral Johannes Kert-i sõnu kuulnud mõned aastad varem oleks eestis üks lontrus vähem kes saab öelda, et ta on isa ! Meie riigis on üksikvanemal väga raske. Üksikvanemal on raske leida tööd - reaalset tööd mille eest saada REAALSET palka, et oma pere ülal pidada. Paljudel juhtudel ei maksa ka üks vanematest lapsele elatist. Kuid just siis kui peaks täitma oma kohustust laste ees on need samad noormehed ( loe lontrused) järsult vaesed ja lonkava tervise hädadega härrasmehed kes poevad kallite advokaatide selja taha ja üritavad JOKK ida . Meil on riiklik tasutaõigusabi vähekindlustatud inimestele kuid reaalselt paljudel juhtudel ei ole sealt tulevad tulemused lapse huve arvestavad vaid "AJA" kokkuhoiu huvides minnakse kokkuleppele ja sõlmitakse elatised mis on alla seadusega kehtestatud piirmäära. Jälle on nagu kõik JOKK ! Jah tõesti iga inimene on oma õnne sepp.

Kuid ka riik on just seda nägu nagu on tema rahvas. Kus kõik arvavad et jokkitavad ja ei pea kohustusi täitma. Riik peab näitama jõulisemalt üles tegevust elatise võlgnike vähendamisel. Iga sellise võlgniku taga on siiski laps/lapsed kes ei saa paljudel juhtudel isegi elementaarsemaid elamistingimusi lubada. Riik peab olema eeskujuks rahvale. Riigiametnikel peaks olema kohustus läbida sõjavägi! Ma kavatsen seista üksikvanemate õiguste eest ja esindada üksikvanemaid riigikogus !

3.Riik peab lõpetama rahva ülekriminaliseerimise !

Kas tead, et Karistusregistris on seisuga 03.11.2014 a 574 939 unikaalset isikut, kellel on Eesti Vabariigi isikukood ja vähemalt 1 karistus kriminaal- ja/või väärteoasjas (kustunud/arhiveeritud või kehtiv). Seda on ca 600 000 inimest.. Tallinna linna täis rahvast. Kas see on sinu arvates normaalne number meie pisikese rahva kohta? Mina arvan, et see ei ole normaalne. Kinnipeetavatele anda tagasi valimisõigus !Kavatsen seista Riigikokku saades karistatute ja kinnipeetavate õiguste eest!See on minu valimislubadus ja eesmärk riigikokku saades!

Vali kandidaat nr 966 . Jäta see number meelde !

Me kohtume ja ma pean oma sõna !

VÄÄRTUSTAME VABADUST !


Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}

Teade toimetusele edastatud

Sellelt Ip-aadressilt on ligipääs piiratud

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kandidaatide teated valimisportaalis

Portaal valimised.err.ee avaldab Euroopa Parlamendi valimistel osalevate kandidaatide valimistega seotud avaldused ja eestikeelsed pressiteated muutmata kujul.

Valimised.err.ee jätab endale õiguse mitte avaldada heade tavadega kokkusobimatut infot.

Avaldame teated, mis on saabunud aadressile valimised@err.ee või erruudised@err.ee 

Eesti Rahvusringhääling ei vastuta leheküljel saada oleva info õigsuse eest.

KÕIK KANDIDAADID

Eestimaa Ühendatud Vasakpartei
101) Valev Kald

Sotsiaaldemokraatlik Erakond
102) Marju Lauristin
103) Ivari Padar
104) Jevgeni Ossinovski
105) Marianne Mikko
106) Natalja Kitam
107) Hannes Hanso
108) Liina Raud
109) Eiki Nestor
110) Abdul Hamid Turay
111) Urve Palo
112) Randel Länts
113) Toomas Alatalu

Erakond Eestimaa Rohelised
114) Marko Kaasik
115) Kai Künnis-Beres
116) Darja Vorontsova
117) Imbi Paju

Erakond Isamaa ja Res Publica Liit
118) Tunne-Väldo Kelam
119) Ene Ergma
120) Marko Mihkelson
121) Anvar Samost
122) Eerik-Niiles Kross
123) Yoko Alender
124) Mihhail Lotman
125) Liisa-Ly Pakosta
126) Tõnis Palts
127) Tarmo Kruusimäe
128) Linda Eichler
129) Mart Nutt

Eesti Keskerakond
130) Edgar Savisaar
131) Jüri Ratas
132) Mihhail Stalnuhhin
133) Kadri Simson
134) Enn Eesmaa
135) Aadu Must
136) Priit Toobal
137) Aivar Riisalu
138) Kerstin-Oudekki Loone
139) Mailis Reps
140) Ester Tuiksoo
141) Yana Toom

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond
142) Martin Helme
143) Mart Helme
144) Henn Põlluaas
145) Leili Utno
146) Jaak Madison
147) Andres Lillemäe
148) Marika Pähklemäe
149) Heldur Paulson
150) Anti Poolamets
151) Merry Aart
152) Kaarel Jaak Roosaare
153) Paul Tammert

Eesti Reformierakond
154) Andrus Ansip
155) Kaja Kallas
156) Urmas Paet
157) Igor Gräzin
158) Jürgen Ligi
159) Laine Randjärv
160) Vilja Savisaar-Toomast
161) Rait Maruste
162) Urve Tiidus
163) Aivar Sõerd
164) Margus Hanson
165) Arto Aas

Eesti Iseseisvuspartei
166) Vello Leito
167) Hardo Aasmäe
168) Juku-Kalle Raid
169) Merle Jääger
170) Sven Sildnik
171) Emil Rutiku
172 ) Õie-Mari Aasmäe

Üksikkandidaadid

173) Üksikkandidaat Imre Mürk
174) Üksikkandidaat Kristiina Ojuland
175) Üksikkandidaat Krista Mulenok
176) Üksikkandidaat Roman Ubakivi
177) Üksikkandidaat Taira Aasa
178) Üksikkandidaat Dmitri Silber
179) Üksikkandidaat Olga Sõtnik
180) Üksikkandidaat Jevgeni Krištafovitš
181) Üksikkandidaat Lance Gareth Edward Boxall
182) Üksikkandidaat Rene Kuulmann
183) Üksikkandidaat Indrek Tarand
184) Üksikkandidaat Tanel Talve
185) Üksikkandidaat Svetlana Ivnitskaja
186) Üksikkandidaat Andres Inn
187) Üksikkandidaat Silver Meikar
188) Üksikkandidaat Joeri Wiersma